חיזור גורלי

  • הצגה מספר: 679
  • הצגת בכורה: 06/09/2014
  • מספר הצגות שהועלו: 86
תוכניה
חיזור גורלי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המותחן הארוטי הנודע, המבוסס על הסרט משנת 1987, שהפך לקלאסיקה. המחזה מגולל סיפור על אובססיה וחוסר יכולת לקבל דחייה ועוסק בשאלה כיצד התפתות חד פעמית בבר, מנפצת את כל עולמו של עורך דין ניו יורקי מצליח ואת חיי משפחתו. לאחר בילוי סוף שבוע סוער עם אלכס, צעירה מסתורית ומושכת, מאמין דן שיוכל להניח את הפרשה מאחוריו ולחזור לחיק משפחתו החמים, אך אלכס מסרבת לקבל התעלמות, היא שבה וחודרת אל חייו ברגעים הבלתי צפויים ביותר, מערבת את בני משפחתו וכל זאת תוך שילוב של קסם אישי כובש ואישיות הרסנית.

תמונות מהצגה

ביקורות

"אסנת פישמן ואקי אבני, מגישים משחק משכנע ככול שהם מתרחקים מסצינות המין המשותפות, הלא משכנעות שלהם. התסכול המתעצם אצל כל אחד מהם, מתורגם לתחושת מצור, חוסר אונים ולאגרסיביות מתעצמת אצל אבני ולהתפרקות נפשית טבולה באכזריות אצל פישמן. זוהי תצוגת משחק טובה של השניים. ריקי בליך, האישה הנבגדת, מטעינה עצמה בנוכחות גדולה, עם התעצמותה של הטרגדיה המשפחתית.

דבורה נמיר, "אתר בית העיתונאים". 10.12.2014

"נקודת הכובד של ההפקה ב'הבימה', הראוי לכל הצגה, היא המשחק, וכאן יש נחת גדולה בזכותם של אסנת פישמן כאלכס פורסט, אקי אבני כדן גאלאגר וריקי בליך כאשתו קייט. שלושתם נהנו מהתרגום המצויין של עידו ריקלין ונראו מצויין בתלבושות של אורן דר. אסנת פישמן מטעינה את הדמות ברבדים מרתקים של משחק.

אקי אבני, מרשים כדן, אך זה תפקיד שאין בו נקודת אחיזה נפשית-מהותית אחת. התפקיד של דן הוא להיות קורבן של נשיותה ומיניותה של אלכס וגם של היאפיות המסודרת והמשפחתית שלו כמיטב השמרנות האמריקאית הנאורה. את הצד הזה, משלימה מצויין ריקי בליך כאשתו קייט.

צבי גורן. אתר "הבמה". 10.02.2014