מה עושים עם ג'ני

  • הצגה מספר: 694
  • הצגת בכורה: 31/12/2015
  • מספר הצגות שהועלו: 255
מה עושים עם ג'ני

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

ג'ני איטון בת ה-75 התאלמנה מבעלה לפני כשנה. במקום לשייט בבטחה אל מחוזות הזקנה המהוגנים והעגמומיים, כפי שמצפות ממנה בנותיה, היא פוצחת במפתיע בחיים חדשים סוערים: היא מציירת עירום, מתיידדת עם נגני מוסיקה "מתקדמת", מתמכרת לשמפניה ומכניסה לביתה מאהב חדש. גיסתה של ג'ני, אודורה ההיפוכונדרית, מנסה להבין את פשר השינוי שעבר עליה, בנותיה החרדות מנסות להשיבה אל תלם הזקנה המקובל, אך ג'ני בשלה: נלחמת על זכותה לחגוג את החיים יום יום ומחדש כמי שכל חייה לפניה. "מה עושים עם ג'ני?" היא קומדיה על כל אחד מאתנו: על צעירים החיים בהכחשה ופחד מפני הזקנה האורבת להם, ועל זקנים המתעקשים על רוח הנעורים וההרפתקנות שעדיין בוערת בהם.

תמונות מהצגה

סרטונים

ביקורות

"מי יותר מליא קניג, מתאימה לגלם את הדמות האקסצנטרית של ג'ני, ששמחת החיים שלה עולה על גדותיה? כשעוד מוסיפים לה כפרטנרית על הבמה את דבורה קידר, הרי שהחגיגה פשוט מושלמת. מסביב לצמד הוותיקות, בנה הבמאי הלל מיטלפונקט הפקה מלוטשת, שנהנית מעיצוב במה נאה של אלכסנדרה נרדי וביצועים משכנעים של השחקנים והשחקניות בתפקידי המשנה. בעיקר ראויים לציון מאיה מעוז וריקי בליך בתור הבנות הדואגות.

שי בר יעקב. "ידיעות אחרונות". 23.06.2012

"הלל מיטלפונקט ביים את המחזה מתוך רגישות ומודעות למצבים השונים ולטיפוסים השונים מבחינת הרקע, האווירה, העלילה, הסגנון, האופי וההתנהגות; תוך הבחנה מאוד רגישה ואפקטיבית בין מצבים "מצחיקים" וכשצריך, גם "עצובים". אשר למשחק - רק מחמאות. ליא קניג בתפקיד ג'ני עיצבה דמות שיש בה הכל, אופי, זהות, משחק של קול, תנועה, מחול ומבט. בקיצור, יופי של תפקיד"

גם לדבורה קידר בתפקיד הגיסה אודורה, מגיע צל"ש. גם היא חווה, בדרכה, כטיפוס קצת שונה את הקשר והזהות בינה לבין ג'ני ובין שתיהן לבין המציאות. מאיה מעוז בתפקיד אלן עיצבה דמות רגישה, שאולי גם אוצרת בתוכה איזו טראומה אישית. צל"ש דומה מגיע גם לריקי בליך בתפקיד שרלוט הבת הצעירה, המנסה להבין את ג'ני ולסייע לה ככול שניתן. בקיצור יש תיאטרון!יש מה לראות ומה לשמוע!

בן עמי פיינגולד. אתר "ביקורת בן עמי". 12.06.2016

"ליא קניג תוססת ונוגסת בתפקיד ברצינות מרתקת. היא ממצה כל ביטוי קומי שהמחזאי מעניק לתפקיד באהבה רבה, ואף מחזקת את הפן הרציני של התפקיד ובעיקר בשלב האחרון שבו היא מרגישה מובסת, אפילו נבגדת. מי שמספקת לה את התחושה הזאת היא הבת הבכירה, אלן, שמאיה מעוז מגלמת נפלא, באנרגטיות תקיפה של דאגה כנה ומסורה לצרכים המתעוררים של אמה. משני הצדדים שלהן ניצבות שתי בנות המשפחה: האחות הצעירה שרלוט, שאותה מעצבת ריקי בליך בקלילות טובה של הבת היושבת על הגדר כשותפה מזה וכבת אוהבת מזה.

משני הצדדים שלהן ניצבות שתי בנות המשפחה: האחות הצעירה שרלוט, שאותה מעצבת ריקי בליך בקלילות טובה של הבת היושבת על הגדר כשותפה מזה וכבת אוהבת מזה. ומנגד, דבורה קידר המברקה ומצחיקה בלי הפסקה, בגיחות המפתיעות לכאורה של הגיזה שופעת המכאובים, הדוברת אל עציצים, ומתעוררת לחיים על האופנוע.

צבי גורן. אתר "הבמה". 23.06.2016