המאהב

  • הצגה מספר: 204
  • הצגת בכורה: 01/12/1964
המאהב

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

הוצג יחד עם "העלמה יוליה"   העלילה מתרחשת בלונדון, בבית ליד נהר. ריצ'ארד וסאלי נשואים שש שנים והגיעו ביניהם להסדר מוסכם באשר למאהבה של סאלי. ההסדר מחזיק זמן רב הודות להצלחתם להימנע מקנאה.   אלא שבסופו של דבר נופל ריצ'ארד קורבן לקנאה ומנסה להרוס את מערכת היחסים של סאלי ומאהבה ע"י גירושו. בסופו של דבר, המעשה מוביל להרס של ריצ'ארד עצמו. 

תמונות מהצגה

ביקורות

"הבעל, אלכסנדר פלג, תאם את האיפוק של איש "הסיטי" בכלל, הנושא גם על כתפיו בהיסוס את מעמסת איפוקו כבעל נבגד ביודעין. אשתו, דליה פרידלנד, גם היא מיזגה מיזוג מצויין את היותה "בובת" טרקלין עשיר עם היותה חיה אירוטית ממש בתורת פרוצה. נהנינו מהתפאורה נוסח דירה מודרנית לעילא במחצית המאה העשרים - מעשה ידיו של הצייר יוסף קארל. ואחרון חביב - הבמאי ראובן מורגן לא סטה מן המשימה העיקרית. הכל היה מדוד ,שקול ותכליתי.

דב בר-ניר. "על המשמר". 18.12.1964

"צמד השחקנים המגלמים את ארבעת התפקידים - דליה פרידלנד ואלכס פלג - שניהם אנשי הדור הצעיר ב'הבימה', גורמים לצופה הנאה אמנותית נדירה. הקלות שבה עוברת דליה פרידלנד מתפקיד לתפקיד בחייה המסובכים, החוש הדרמטי שהיא מגלה בנשיאת הכפילות כל אלה מעידים על שחקנית רבת כשרון וחן, יכולת התעמקות והבעה. את אלכס פלג הכרנו כשחקן טוב ב'ממלא המקום' וכאן מגלה הוא רב צדדיות בלתי שכיחה אצל שחקן צעיר בעל נסיון לא רב והבמאי אף הוא איש הדור הצעיר ידע להדריך את השחקנים במצביהם המסובכים.

חוה נובק. "אומר". 25.12.1964