הידעת את שביל החלב

  • הצגה מספר: 314
  • הצגת בכורה: 14/05/1977
  • מספר הצגות שהועלו: 34
הידעת את שביל החלב

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה עוסק באובדן זהות האדם במלחמה.   העלילה מתרחשת סביב אדם החוזר מהמלחמה, אולם עצם נוכחותו מזכירה לחברה את העבר אותו מנסים כולם לשכוח. לכן הופכת החברה את האדם למת מבחינה "חוקית", למרות שהוא חי מהבחינה הביולוגית.   האדם מאבד את זהותו ואינו מסוגל להתקיים עוד,  לכן הוא יוצא לחפש את זהותו האבודה. החיפושים האלה מביאים אותו אל סף השגעון.

תמונות מהצגה

ביקורות

"זהו מחזה פשוט, המצליח להיות מתוחכם ומחזה יפה המצליח להיות גם עמוק. אבל אולי מעל לכל וראשית לכל - אלה תווים לקונצרט של משחק. שני שחקנים המופיעים במחזה, שמואל סגל ושמואל רודנסקי אכן מגישים את הקונצרט שאתה מצפה מהם. אין זאת הפתעה לראות אותם נהנים זה בחברת זה על הבמה, אבל זו בהחלט הפתעה לראות את הגיוון העצום של המשחק שלהם ואת האיכויות החדשות שלא היית מצפה לראות אצלם.

אצל שמואל סגל זוהי פשטות, כנות, חוסר כל מניירה. הוא אמין ומרגש ואילו רודנסקי זוכה להזדמנות להציג שפע של דמויות. הוא רב גווני, משעשע, מפחיד ואתה חש שקורה לו משהו במהלך ההצגה. רודנסקי עובר דרך כל המסע הזה כשכל צעד וצעד שלו הוא הנאה שלמה לצופה. כמו כן, מגיעים שבחים לבמאית. היא גרמה לכך שההצגה עוסקת בדבר אחד, להעביר לקהל את המחזה על פשטותו ועומקו. השחקנים הם נפלאים, עוזרת להם התפאורה היפהפיה של לידיה פינקוס-גני ובסך הכל זהו ערב של עבודת תיאטרון מרתקת.

מיכאל הנדלזלץ. הארץ. 06.1977