פצפונת ואנטון

  • הצגה מספר: 431
  • הצגת בכורה: 30/11/1991
  • מספר הצגות שהועלו: 100
פצפונת ואנטון

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מבוסס על ספרו של אריך קסטנר שנכתב בשנת 1931.  

לואיזה פוגה, המכונה "פצפונת", היא ילדה ממשפחה עשירה, בעלת דמיון מפותח וחוש הומור.  אנטון, ילד שמתגורר בשכונה ענייה, מטפל באימו החולה ודואג לפרנסת המשפחה.   בין השניים נרקמת ידידות אמיצה.  חברותם יוצאת הדופן מלאת הרפתקאות והפתעות: הם נחלצים זה לעזרת זה בשעת צרה, מצליחים לגבור על נוכלים וגנבים ועוזרים לצדק לנצח. על רקע פסיפס דמויות ססגוניות ומשעשעות, צומחת חברותם האמיצה של שני הילדים המצליחים ללמד את המבוגרים שיעור חשוב בחברות, שוויון ואהבה.

תמונות מהצגה

סרטונים

ביקורות

"יש להדגיש את העיבוד המעניין לסיפור של אריך קסטנר שהתקין אפרים סידון, את התלבושות היפות של דידי גולן ואת הגילוי המרכזי של ההצגה : השחקנית המוכשרת רותי גולדברג בתפקיד פצפונת : בלתי אמצעית, שופעת מרץ וחינניות. זו הצגה מקצועית ועל זה יש רק לברך. מפגש נכון עם סופר משיעור קומתו של קסטנר הוא גם כן סיבה למסיבה. אני מאמין שהילדים אוהבים את זה ובצדק.

אליקים ירון". "מעריב". 10.12.1991

"הדבר המרשים ביותר על הבמה הגדולה של אולם רובינא בהצגה זו התפאורה : הבמה נראית כשולחן כתיבה גדול בסגנון הישן שמגרותיו על השולחן. ארבעה פועלי במה מסיעים את המגרות החוצה ואז נחשפים אתרי ההתרחשות. ספר ענק נמצא בעומק הבמה והילדים הופכים את דפיו הגדולים כדי להדגיש שעברנו מקום התרחשות.

רותי גולדברג היא נמרצת וחיננית בתפקיד פצפונת, ואבי שמר בתפקיד אנטון הוא חביב, אם כי קצת קשה להבין מה נערה חביבה כזאת מצאה בנער כזה שאפילו שרוכים לא מצליח למכור מי יודע מה. זאת הצגה שההורים יכולים לקחת אליה את הילדים כדי להראות להם איך תיאטרון בתי"ו רבתי צריך להיראות, וכדי להיזכר בילדים שהם היו פעם.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 10.12.1991