מלך היהודים

  • הצגה מספר: 446
  • הצגת בכורה: 19/12/1992
  • מספר הצגות שהועלו: 100
מלך היהודים

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

סיפורו של האיש מאחורי האגדה, פרשת חייו המסעירה והמרתקת של חולם דגול ומנהיג ששינה את גורל העם היהודי.  

המחזה מפגיש אותנו עם הרצל ברגעים מרגשים בחייו : הצעיר המנסה להתבולל ומגלה את יהדותו בעוצמה רבה בעקבות משפט דרייפוס, פגישותיו עם גדולי עולם באותם הימים : הקיסר הגרמני, השולטן התורכי, לורד צ'מברליין, האפיפיור, הברון רוטשילד ועוד רבים שחלקם עמדו בדרכו וחלקם תמכו, עזרו ונסחפו בהתלהבותו. משפחתו והוריו, אשתו וילדיו שלמו מחיר אישי כבד, כאשר גם אותם הוביל איש החזון למערבולת חושים ורגשות. "מלך היהודים" היא הצגה מוסיקלית עשירה, תוססת וצעירה בסגנון אופרת רוק המשלבת קצב מסחרר, מוסיקה, שירה, תנועה וצבע.

תמונות מהצגה

סרטונים

מלך היהודים, חלק א,

מלך היהודים, חלק ב'

ביקורות

"הבמאי אורי פסטר עושה כאן היטב את מה שהוא יודע לעשות : לארגן חיזיון מרשים, שוטף, לפעמים מקסים ולפעמים מרגש, כשהוא מצליח בעזרת עשרה שחקנים בלבד ואמצעים מצומצמים יחסית (בעזרת תפאורה מרשימה ומתחלפת מהר של דודו מזח, ותלבושות רבות מגוונות ויפות של יובל כספין), ליצור רושם של מחזמר אמיתי : גדול, מבריק וסוחף. המוזיקה של רמי קליינשטיין קצבית כשצריך ומקפיצה אותך על הכסא, ורגשנית ושקטה כשצריך, משרתת את ההפקה היטב וכמה משיריה יכולים להיות להיטים.

אבי שמר, טלי עצמון, מומו טרלובסקי, שמחה ברבירו וקטיה זימבריס חולקים ביניהם במיומנות ובהתלהבות ארבעים תפקידים גדולים וקטנים. דב רייזר ועידית טפרסון מוסיפים כיד נסיונם העשיר עוד ארבעה עשר תפקידים גדולים יותר. אלון אופיר ושרית וינוגרד בולטים במיוחד כשהם מגלמים עד שבעה עשר תפקידים ובעיקר שניים מילדי הרצל ואת הנער והנערה בסיפור המסגרת למחזמר.

אבל זהו בעיקר הערב של יגאל שדה בתפקיד הראשי של הרצל - כל חזותו נכונה, אבל גם משחקו, עבודת הגוף ובעיקר הידיים שלו, הם שמאחדים את כל החזיון הזה מפרטיו הרבים לאחדות שיש בה ריגוש תיאטרלי.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 3.02.1993.