הקוסם מברוקלין

  • הצגה מספר: 452
  • הצגת בכורה: 03/07/1993
הקוסם מברוקלין

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מחזהו שובה-הלב של וודי אלן, שזכה בפרס המחזה הטוב ביותר לשנת 1981.  
פיל הוא יהודי מתבגר, שברירי ומוזר. הוא חי עם משפחתו קשת - היום בבית דירות מתפורר ומחניק בברוקלין, ומוצא את מפלטו בחלומו הגדול - להיות קוסם.  
אמו, המנסה להגשים באמצעות בנה את חלומותיה האבודים על עולם הבמה, מארגנת לו פגישה עם אמרגן מברודווי.  
מופע הקסמים אינו יוצא כפי שתוכנן, אך הערב כולו הופך לקסם מסוג אחר.

תמונות מהצגה

ביקורות

"הבימוי של אילן אלדד הוא נקי, מקצועי, ישיר, עם איזון נכון ונבון בין עולם הקסמים לבין המציאות האפורה ועם עיצוב מאופיין ומלוטש של הטיפוסים השונים. המשחק הוא מצויין. ליא קניג בתפקיד האם איילין מצליחה, כפרימדונה אמיתית, למצות מהתפקיד את מירב האפשרויות. מוסקו אלקלעי כמקס פולק, מעצב טיפוס מאוזן היטב של נוכל סימפטי. יהודה אפרוני הוא ג'רי וקסלר מצויין וחבל שאין רואים אותו על הבמה, משום מה, לעיתים קרובות. מיכאל הנגבי כסטיב, הבן הצעיר מגלם דמות אמינה ובעלת נוכחות.

שרון בר-זיו בתפקיד פול פולק, הנער הקוסם, הוא בבחינת תגלית סימפטית. הוא מעצב היטב את הרגישות והעדינות של צעיר מופנם ונבוך תוך שימת דגש על משחק אופי, אם כי תפקיד פאטטי ומרגש מסוג זה עדיין אינו בגדר אתגר אמיתי לשחקן צעיר, אבל, בהחלט כרטיס ביקור מבטיח.

בן-עמי פיינגולד. "הצופה". 11.11.1993

"משחקה של ה'איידישע מאמא' ליא קניג מחולל נפלאות על הבמה. היא שרה ורוקדת ואפילו מצליחה לגלות גמישות גופנית ולהתקפל כנערת גומי אל תוך קופסת הקסמים הידועה שבה מבוצע הקסם של ניסור אישה לשניים. גם מוסקו אלקלעי, המשחק את בעלה ויהודה אפרוני המגלם את סוכן השחקנים, ממלאים את תפקידם היטב.

אשר רייך. עיתונות התקופה.11.11.1993