מאמי

  • הצגה מספר: 557
  • הצגת בכורה: 10/08/2002
  • מספר הצגות שהועלו: 44
מאמי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מאמי היא מלצרית צעירה שחיה בעיירה דרומית רחוקה. יום אחד נוחתת עליה ידו הכבדה של הגורל: בעלה נפצע במלחמה והופך ל"צמח".

מאמי אינה נכנעת. נהיא נוטלת עימה את בעלה בכסא גלגלים ויוצאת איתו לתל אביב הרחוקה, אולי שם המזל יאיר לה פנים. בעיר הגדולה משמשת מאמי כמלצרית בפאב יוקרתי, נופלת קורבן לניסיון אונס מצידם של שבעה מלצרים פלשתינים ממורמרים, ומוצאת עצמה עם בעלה בבית הזונות של בתיה קלאסה, בית זונות ליקירי הישוב העברי. פגישה עם פרופסור קופמשין, הממציא התמהוני, משנה את חייה של מאמי. הפרופסור מחבר את מאמי אל מכונת הידע ההיפנוטי, מארגן את מוחה מחדש, ותוך כמה חודשים היא הופכת לסופר סטאר תקשורתי, מקימה תנועה פוליטית חדשה המטיפה למלחמה אחת אחרונה שתשחרר את העם מנגע אהבת החיים...הוועדה לחקר כשלון המלחמה מוצאת את מאמי אשמה וגוזרת עליה ועל בעלה ה"צמח" לשוב את העיירה בדרום ולא לעזוב אותה עוד לעולם.

מאמי היא אופרת רוק פוליטית, חריפה מאוד, מצחיקה מאוד ומרגשת, המציגה צד פנורמי מוטרף וחתרני של חיינו.

תמונות מהצגה

ביקורות

"המחזה של הלל מיטלפונקט מכניס יד ארוכה לשורשי הסכסוך הישראלי-פלסטיני מחד ולבעיות החברתיות מאידך, וקושר ביניהם. 'מאמי' מודל 2002 היא הצגה שעשוייה היטב. מיטלפונקט ביים מחדש כולל עדכוני אקטואליה לטקסט בצורה סוחפת. שפי ישי עיבד והפיק מוסיקלית עם כוח רב. הליהוקים צולפים. אריה מוסקונה הוא פרדי מינץ מוצלח במיוחד, זמר מצויין ושחקן מגוון. ערן צור מטפל בכמה מהשירים בעוצמה מצמררת כמעט וזה לא מפתיע איש.

הראל חסון נכנס בהצלחה יתרה לנעליו של אהוד בנאי. 'מאמי' הנוכחית היא הפקה מוצלחת באמת בכל פרמטר. יש בה הרבה מאוד רגעים מרגשים, מתח שנשמר ותאורה שעושה את העבודה.

אבי אפרתי. "ידיעות אחרונות". 15.11.2002