מישהו שישמור עלי

  • הצגה מספר: 599
  • הצגת בכורה: 20/09/2006
  • מספר הצגות שהועלו: 18
מישהו שישמור עלי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

עיתונאי אירי, מורה אנגלי ופסיכולוג אירי, כלואים יחד לאחר שנחטפו ע"י טירוריסטים בלבנון. הם קורבנות של מלחמה לא להם, אך השבי מאלץ אותם להתמודד עם מהות הסכסוך, ולשאול שאלות נוקבות על טיב האחריות האנושית וגבולותיה. האמנם עליהם לדאוג אך ורק להישרדותם האישית, או אולי הם צריכים להשפיע גם על גורלו של העולם המסוכסך שאליו נקלעו? האם אפשר להיות בן-אדם תוך התעלמות מהמין האנושי?

תמונות מהצגה

ביקורות

"דב רייזר הוא המיומן ביותר במעברים מאירוניה להתפרצויות רגשיות, אבל הדמות שהוא יוצר של העיתונאי האירי, נעדרה רצף אולי בגלל התחלה חריפה מדי. הדמות השלמה היא זו שיוצר יגאל שדה, המורה האנגלי, בגלל יכולתו לשדר אנרגיה כלואה. הרגעים האחרונים בהצגה, הפרידה בין שדה לרייזר מאפשרים להם יצירה משותפת ונוגעת ללב.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 19.10.2006

"הבמאית טטיאנה קנליס-אולייר כבר הוכיחה ב'פרפרים הם חופשיים' כשרון ורגישות בעבודה עם שחקנים ; ובכלל הסיטואציה האינטימית מצד אחד והתפאורה האפרפרה של דנה צרפתי מצד אחר, מחזקים את התחושה ש'מישהו שישמור עליי' היא מעין היפוך אפל של ההצגה הקודמת . דב רייזר כמו נולד לגלם את העיתונאי האירי המריר. יגאל שדה, פנטסטי ואין ספק שהכניסה שלו מפיחה חיים בהצגה.

איתן בר-יוסף. "עכבר העיר". 28.09.2006