ארץ חדשה

  • הצגה מספר: 651
  • הצגת בכורה: 05/10/2011
  • מספר הצגות שהועלו: 104(עד קיץ 2015)
ארץ חדשה

על ההצגה

בעקבות גל הפליטים שהגיע לארץ בשנים האחרונות, מנסה קבוצת צעירי הבימה, לגלות מה מעורר בנו המפגש איתם.זהו אירוע תיאטרוני המכיל בתוכו את הפחדים, התקוות, הזיכרונות וההתמודדות האישית והציבורית שלנו עם הנושא.ההצגה "ארץ חדשה" בנויה מקולאז' של תמונות קצרות שבמרכזן המפגש שבין הפליט וארץ המקלט –ישראל. הרקע לבואם של הפליטים מאפריקה, סיפור מסעם לארץ, המפגש של הפליט עם הבירוקרטיה הסבוכה המקשה על הקליטה ועל חייו בארץ.

הקבוצה בוחנת בין השאר את ההתמודדות החברה הישראלית, עם הגעתה של אוכלוסיה חדשה וחלשה, הסובלת מאבטלה ועוני. אוכלוסיה ש"נזרקה", הישר אל העיר שלהם, השכונה, הרחוב, הבית שלהם. האם אותה ארץ חדשה אליה נמלטו הפליטים מאימת הרדיפות, מסוגלת באמת להיות אותה ארץ חדשה? ארץ מובטחת?      

זהו פרויקט תיאטרון בינלאומי בשם "כניסת חרום" הכולל את התיאטרון הלאומי של יוון, תיאטרון גריבלדי מפלרמו (איטליה), התיאטרון הלאומי של פראג (צ'כיה), התיאטרון ההונגרי בקלוז' (רומניה), השאושפילהאוס של גראץ (אוסטריה) והתיאטרון הלאומי הבימה. ששת התיאטראות יצרו מחזות בנושא ההגירה, במהלך שנה אחת הם עשו מחקר בערים שלהם, במדינות שלהם ,עיבדו את הנתונים בחדר החזרות ולבסוף, יצרו עבודה אחת שלמה, מתוך הממצאים האמנותיים שלהם.    

תמונות מהצגה

סרטונים

ארץ חדשה

ביקורות

המחזה ״ארץ חדשה״ של צעירי הבימה בועט בבטן הרכה של הצופים. הצגת חובה מטלטלת!!

ידיעות אחרונות

'עבודת המשחק הנקייה והמסורה של כל צוות השחקנים. מעל לכולם מתבלט הראל מורד, המגלם ילד ששרד מסעיר בלתי נתפס באכזריותו אל החופש לאחר שאביו ואמו נרצחו לנגד עיניו. מורד מגיש לנו את הסיפור המצמרר הזה בישירות ובאיפוק, ללא שום התיילדות או ניסיון ללחוץ על בלוטת הרגש".

ידיעות אחרונות

"במינימום אביזרים ובהרבה דמיון וכשרון, מובילים פיטובסקי ושחקניו המצויינים את המסמך האנושי החשוב והמרגש ובונים עולם ומלואו. קשה להישאר אדישים למתרחש על הבמה. תיאטרון מרגש ומעורר מחשבה.

מאיה נחום-שחל. "כלכליסט". 20.03.2012

"הביצוע באולם 'הבימרתף' מבחינת האתגר שהמחזה מעמיד בפני השחקנים, מעולה ומרשים. צוות של שבעה שחקנים ושחקניות ממלאים תפקידים שונים בכשרון ובמיומנות מכל הבחינות. גם הבימוי מקצועי ומסוגנן, עם שימוש מאוד מתוחכם ואפקטיבי בחפצים ובאביזרים.

בן עמי פיינגולד. "מקור ראשון". 3.04.2012