לא ביום ולא בלילה

  • הצגה מספר: 654
  • הצגת בכורה: 05/12/2011
  • מספר הצגות שהועלו: 100
לא ביום ולא בלילה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מחזהו הראשון של אברהם רז שעלה על במה מקצועית. זהו מחזה לשלוש נפשות ובמרכזו סיפורו של חייל שנפצע בעיניו ומתוודע אל אשה זקנה, מורה לשעבר, שנדמה לה בשל ליקוי ראייה, כי החייל הוא אהוב נעוריה שעזב אותה. ספק מתוך מעשה קונדס, בשל השעמום הרובץ עליו בבית החולים, או מתוך רצון כלשהו שלא לפגוע בזקנה נגרר החייל למשחק של זהויות מוטעות שסופו לבטים מרים : האם לספר לה את האמת או להשאירה במצב של אשלייה מתוקה?

תמונות מהצגה

ביקורות

"ליא קניג מגישה כאן ביצוע כריזמטי ודומיננטי. היא מנווטת ברגישות בין הפאתוס של התפקיד לבין ההומור שהסיטואציה מעוררת ויודעת גם להכניס לדמות הפטפטנית הרבה משמחת החיים הטבעית שלה. מולה ניצבים שני שחקנים צעירים : ארז רגב והדר רצון-רותם שבהדרכת הבמאי רועי הורוביץ, מצליחים להגיש לה חיזוקים מדוייקים במשחקם האמין והמאופק. זו הצגה קטנה, אנושית ונוגעת ללב שמצליחה לדבר בכאב ובהומור על הצורך באשליות כחלק מתהליך ההתמודדות עם הכאבים של החיים.

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 7.6.2012

"אחרי צפייה בהצגה נדמה כי המחזה נכתב במיוחד עבור השחקנית הותיקה ליא קניג המפליאה בכשרון משחקה ולא אחת גרמה לי להזיל דמעה. המחזאי אברהם רז שהצליח לגעת בפצע המדמם של מלחמת ההתשה, יוצר מפגש בין דור העתיד לדור העבר כשהעבר והעתיד שזורים זה בזה, ממשיכים להיות מאושפזים כאן לאין קץ ומנסים להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר. ליא קניג וארז רגב מפליאים לרקום ביניהם מערכת יחסים מרגשת. המוזיקה של דניאל סלומון מחזקת את ההרגשה כי מדובר במחזה חם ואינטימי המצליח לרגש שנים רבות לאחר העלאתו על הבמה לראשונה.

דנה שוכמכר. "ישראל פוסט". 24.6.2012