משפחה עליזה

  • הצגה מספר: 689
  • הצגת בכורה: 30/06/2015
  • מספר הצגות שהועלו: 228
משפחה עליזה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

אב, שאשתו מזה שלושים שנה נטשה אותו לטובת אחיו, מגיע לניו יורק לחפש נחמה אצל בנו ומגלה שהוא הומו החי עם גבר. הקונפליקטים בין האב, שאינו יכול להשלים עם ההומוסקסואליות של בנו לבין הבן המבקש הכרה, יוצרים מצבים קומיים ונוגעים ללב כאחד.

תמונות מהצגה

ביקורות

"המחזה של רון קלארק וסם בובריק, נוגע בנקודות רגישות דרך הומור חכם ומעביר אותנו מסע מענג יחד עם האב ההומופוב המיוסר, בדרך לקבל את בנו כפי שהוא. נורמן עיסא, מבריק בתפקיד אוסקר, האב המבוהל שקיים קצת בכל סטרייט שיושב בקהל. עיסא מעורר אמפתיה וממש עושה חשק לקום ולתת לו חיבוק ולהגיד לו שהכל יהיה בסדר. יואב דונט, מפליא לגלם את אורסון בנו ומוכיח שלא חייבים שטיקים הומואיים כדי להציג דמות של הומו.

טל קלאי, שידוע גם בשם הבמה שלו כדראג קווין טלולה בונט, אמנם מגלם דמות של גיי די נשי ובהחלט מוחצן, אך הוא עושה זאת בחן רב. גם הילה שלו מענגת כתמיד בתפקיד מרי הזונה ורובי פורת שובל חיננית בתפקיד שרלוט האם. נתן דטנר ביים את הפנינה המיוחדת הזאת עם טאצ' קווירי מתבקש, אבל עם הרבה קלאס. התפאורה, שהיא דירת הלופט הניו יורקית של זוג הגייז הצעירים, שעיצבה אלכסנדרה נרדי, מצטיינת ביופיה וגם באותנטיות שלה.

'משפחה עליזה' היא ההוכחה שבידור לא חייב להיות זול וקומדיה קלילה בתיאטרון יכולה להיות גם מצחיקה וגם חכמה.

ניר סלונים. אתר "מאקו". 16.09.2015

"במרכז הדרמה ניצבת דמותו של האב האומלל אוסקר. התפקיד הזה יושב בצורה מושלמת על השחקן נורמן עיסא, שמצליח להציג את כל הסערה הנפשית של האבא ההמום, מבלי לזייף לרגע. אם יש סיבה לצפות בהצגה, זה בעיקר בזכותו. הבמאי נתן דטנר, יצר הצגה קצבית ומהודקת וגם הוסיף עיטורים נחמדים במעברים עם שני רקדנים סלוניים.

שי בר יעקב. "ידיעות אחרונות". 08.09.2015