בגידה

  • הצגה מספר: 626
  • הצגת בכורה: 26/03/2009
  • מספר הצגות שהועלו: 88
תוכניה
בגידה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה, המתפרס על פני תשע שנים תמימות, ניצב המשולש הרומנטי הנצחי: האשה, המאהב והבעל. כולם בוגדים בכולם ובעיקר בעצמם.על מנת להאיר את סיפורן של שלוש הדמויות באור בלתי צפוי ולגלות בו משמעויות חבויות, מסתייע פינטר בתכסיס פשוט ומבריק: הצגת העלילה בהילוך לאחור. 

תמונות מהצגה

ביקורות

"ההצגה בבימויו של מוני מושונוב מצליחה לקלוט את האווירה הפינטרית הנכונה. הוא יוצר הצגה קלילה מאוד שמדגישה מעברי זמן שונים באמצעות לוח גדול מעל לראשי השחקנים. אבי קושניר בונה דמות חמה משכנעת בתור גרי המאהב הנשוי. ליליאן ברטו מצליחה להקרין את כל הצבעים של הנפש הקרועה. הפקה יפה ומשכנעת של מחזה מתוחכם, אחד המחזאים החכמים ביותר של הדור האחרון".

גלי צהל

"אבי קושניר בתפקיד המאהב ומוני מושונוב בתפקיד הבעל, מבוגרים בכ - 15 שנים ממה שכתוב במחזה וגילם נראה היטב. למרות זאת הם מצליחים ליצור תפקידים אמינים, בעיקר מושונוב ביובש המאופק שלו, בהמשך המסורת שהוא מייצר כשחקן דרמטי מעולה כמו ב'העז או מי זו סילביה'. קושניר, שחקן עם פחות נסיון דרמטי, יוצר דמות בקווים רחבים וקומיים יותר, אבל לא חורג מן המרקם. ליליאן ברטו, שחקנית שעליה לא חלים כללי גיל, היא הקסם בהתגלמותו, בדמות שהיא המעניינת והנפעלת ביותר במחזה הזה.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 7.05.2009

"הבמאי מוני מושונוב יצר הפקה קלילה ונעימה המדגישה את מעברי הזמן באמצעות לוח שנים גדול התלוי מעל ראשי השחקנים. אבי קושניר בונה דמות חמה ומשכנעת בתור ג'רי המאהב שהוא בעצם סוג של ילד מגודל. ליליאן ברטו בתור אמה, האישה שבאמצע, מיטיבה להקרין את כל הצבעים של הנפש הקרועה של המאהבת-אישה. מושונוב עצמו בתפקיד רוברט מיטיב להעביר את התחכום הקר והציני של הבעל הנבגד שמודע במשך שנים לרומן בין אשתו לחברו הטוב אך בוחר לא לעשות דבר. ההפקה שהעמיד מוני מושונוב היא מעדן בימתי מתוחכם ועשוי היטב.

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 17.05.2009