מדמואזל

  • הצגה מספר: 171
  • הצגת בכורה: 11/06/1960
  • מספר הצגות שהועלו: 54
מדמואזל

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

עורך הדין גאלבואזיה ואשתו אליס, שוכרים לבתם בת ה - 17 מחנכת זקנה, המגלה כבר ביום הראשון במשרתה החדשה שהבת החמודה, נוסף לכל מעלותיה  נמצאת בהריון.   אחרי שמצאו השתיים שפה משותפת, מתחילה מדומואזל לפעול במרץ כדי לחלץ את הנערה ממצוקתה ובלבד שתוכל היא עצמה לזכות בתינוק ולגדלו.  

כדי להעלים את הדבר בפני הוריה, לשחרר את הבת מהסיוט שבהולדת הבן ולהעניק אותו למחנכת הזקנה, מתפתחת תסבוכת של שקרים, הצגות מדומות וסחיטות כספים, המיועדים להכניס חיים בעלילת הקומדיה.    

תמונות מהצגה

ביקורות

"הקומדיה 'מדמואזל' כפי שהוצגה הערב ב'הבימה' היא ארוכה מדי, קצבה כבד מדי, מבצעיה אינם ברובם - מתאימים לתפקידם. התפאורה של ארנון אדר יפה, התלבושות של עפרה בורלא נאות. העברית של נסים אלוני קלה. הגם שלרגעים היא מתפתה לחזרות והטעמות של מילים "מסולסלות" מדי. זהו מחזה קל התובע גישה חד משמעית : תנועה, קצב, עליצות וצחוק - ואסור לתת לאלה הזדמנות להשתהות באתנחתות ארוכות של פרובלמטיקה מופרזת.

ד"ר חיים גמזו."הארץ" 12.06.1960

"ספק קומדיה ספק מלודרמה, מטובלת אמנם בשנינות צרפתית, אך לאו דווקא בטעם הטוב או בעדינות או בהגות, המייחדים את מיטב היצירות של אומה זו. חנה רובינא בצעה את תפקידה בעיקר בהופעת המצויינת, באשר הטקסט שלה הוא מועט ואף בלתי חשוב. תמר רובינס, לאחר שתתגבר על המתיחות ועל חוסר השטף של הצגת בכורה, תהיה בוודאי מצויינת ומבדחת מאוד. התפאורה של ארנון אדר - אלגנטית ויפה.

לאה פורת. "למרחב". 12.06.1960