אי אפרודיטה

  • הצגה מספר: 186
  • הצגת בכורה: 30/06/1962
  • מספר הצגות שהועלו: 24
אי אפרודיטה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה דן בהתנגשויות בין האנגלים והקפריסאים, בימי מלחמת העצמאות של האי השכן, ובעיקר בהתנגשות בין אם יווניה שבנה איש המחתרת עומד להיות מוצא להורג  בידי האנגלים, ובין אם  אנגליה שבנה, איש  מדע צעיר, הבא לביקור באי, נתפס על ידי המחתרת הקפריסאית המאיימים להוציא  אותו להורג במידה ולא ישוחרר חברם.

תמונות מהצגה

ביקורות

"מלודרמה זאת של אלכסיס פארניס המתארת כביכול פרק מהמאבק לשחרור של קפריסין מציגה באור כוזב וסנטימנטלי את הבעיות הפוליטיות הממשיות הכרוחות במאבק כזה וגם את הבעיות המוסריות שבו וכתוצאה מכך אף הדמויות אינן יכולות להיות משכנעות, בעלות מוטיבציה פנימית, חברתית ממשית. חנה רובינא בתפקיד אמו של לוחם החירות שנדון למוות, שיחקה בתפקיד שנגזר ממש בשבילה, אך לא דרש העמקה מיוחדת. בימויו של אמנון קבצ'ניק מצליח רק מבחינה של עיצוב אמנותי.

בועז עברון. "הארץ". 1.7.1962

"בהצגה זו חברו שני גורמים חדשים בתיאטרון. הבמאי אמנון קבצ'ניק עשה מלאכה נאה בדרך כלל ובימויו פועם בעיתוי מדוייק. הוא הדין בתפאורה מעשה ידי לידיה פינקוס-גני אשר שרתה את המחזה ואת אווירתו בנאמנות.את שיא הערב יש כמדומה לזקוף לזכותה של אלישבע מיכאלי שהייתה ליידי אנגלית קשוחה אך עם זאת אנושית ורבת הוד. חנה רובינא בתפקיד האם היווניה הייתה דמות של אם זקופת קומה ומעוררת כבוד.

אליקים ירון. "הבוקר". 1.7.1962