יום א' בניו יורק

  • הצגה מספר: 210
  • הצגת בכורה: 08/08/1965
  • מספר הצגות שהועלו: 56
יום א' בניו יורק

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

פגי, נערה פרובנציאלית, מתחבטת בבעיה קשה: האם מותר לה "לחטוא" לפני הנשואין? כתוצאה מההתלבטויות היא עוזבת את ארוסה ובורחת אל אחיה המתגורר בניו יורק.  

אחיה הטייס, המתגורר בדירה משלו, מחזיר לפגי את שלוות הנפש ונשבע לה שאינו מקיים יחסי מין עם ארוסתו... הוא יוצא לטיסה והיא נשארת לבדה בדירתו, יוצאת לטיול בחוצות ניו יורק ונתקלת בגבר צעיר - מייק. היא מביאה אותו לדירת אחיה והשניים מתאהבים.    

בינתיים מגיע ארוסה של פגי לביקור החושב שמייק הוא בעצם אחיה של אשתו לעתיד. על רקע הטעות מתפתחת קומדיה המסתיימת בגילוי האמת.  אז מסתלק הארוס ופגי נשארת בזרועותיו של מייק הניו יורקי.

תמונות מהצגה

ביקורות

"הקומדיה יום א' בניו יורק, המוצגת באולם הקטן של "הבימה" יש בה כדי להוכיח שאפילו סקס כשהוא ניתן בחוסר טעם עשוי להיות עסק טפל ומשעמם. האם מותר לבחורה לשכב עם אהובה מבלי נישואים. דבר המשווה לכל המחזה אופי פורנוגרפי מסווה, שנועד כנראה לדגדג את בני הנעורים האמריקאיים הסובלים ממסורת פוריטנית חדורת צביעות של הוריהם.

ולא מועיל כאן משחקה הטוב של דליה פרידלנד כאותה צעירה מתלבטת או התפאורה היעילה והיפה של לידיה פינקוס-גני. בקצרה, ערב קיץ משעמם ומייגע, עד כדי כך שכעבור חצי שעה היה נדמה לך שאתה יושב באולם כבר שעה וחצי.

חיים גליקשטיין. "למרחב". 27.8.65

"דליה פרידלנד עומדת באומץ ובחינניות של הופעה ושל משחק בהרפתקאות הליליות של נערה מבוסטון בלי וולגאריות או העמדת פנים צבועה. עוזר כנגדה נסים עזיקרי. סגולה אחת או שתיים להצגה זאת : היא באה לסיים את העונה שנתארכה מאוד והיא נגמרה בשעה 22:00 בדיוק. אתה יכול להתחיל את הלילה שנית באין מפריע : אין מה לזכור ומאין מה לשכוח.

עזרא זוסמן. "דבר". 27.8.65