פגישה על הגבול (דרך רשעים)

  • הצגה מספר: 216
  • הצגת בכורה: 19/01/1966
  • מספר הצגות שהועלו: 24
פגישה על הגבול (דרך רשעים)

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

אלריקה, נסיכה ממדינה צפונית נחשלת, מבלה את ליל כלולותיה בבית קטן על גבול אוקסידנט. למחרת היום היא עומדת לעבור את הגבול ברוב פאר והדר כדי להינשא למלך אוקסידנט. אך החלום יפה מידי ובמשך אותו לילה ארוך וקר של חודש דצמבר יתרחשו דברים רבים, משעשעים ועצובים, לפני שהנסיכה תצא שוב לדרך.    מנערה תמימה ונאיבית המשמשת ככדור שבועטים בו , מחליטה אלריקה לקחת את גורלה בידיה. בעוד שבתחילת המחזה היא רכה ושברירית, בסופו היא מתגלית כאשה נוקשה ויומרנית.

תמונות מהצגה

ביקורות

"המחזה שהועלה לראשונה בצרפת לפני כעשרים שנה היה בין המבשרים הראשונים של מהפכה חדשה בתיאטרון. הוא נמנה מחטטנות פסיכולוגית ומראליזם כסגנון של כתיבה ומשחק. יסודות של פיוט ושל פאטוס משמשים בו בעירבוביה מכוונת. יש בו עלילה דמיונית ומפתיעה כמו בקומדיות של פעם עם סאטירה פוליטית מלווים בטקסים מעולם האבסורד.

רוב השחקנים אינו עומד במבחן. בלי הפגנות של סבל פנימי בולטת יותר מוגבלותם המקצועית. דווקא חנה הנדלר, הנציגה היחידה של שיטת "הבימה" השגורה מגלה גמישות חיונית, עונה על דרישות המחזה והבימוי. בתה, דליה פרידלנד, זוכה כאן לתפקידה הגדול והטוב ביותר, ממלאה אותו באפקטיביות רבה אבל מתוך הזדהות מוגזמת. כל השאר נראים כאילו הותאמו במיוחד לתלבושות הנילון, שטוחים כמו קירות התפאורה.

"העולם הזה". 6.4.66