היום בו חטפו את האפיפיור

  • הצגה מספר: 298
  • הצגת בכורה: 08/03/1975
  • מספר הצגות שהועלו: 35
היום בו חטפו את האפיפיור

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

העלילה הקומית מתרחשת סביב  אלברט הרביעי, אחד האנושיים ופשוטי ההליכות שבין האפיפיורים ברומא, שלא אהב את גינוני הטקס והכבוד והפר מפעם לפעם את כללי הפרוטוקול והרשמיות. בזמן ביקור רשמי של הוד קדושתו בניו יורק, הוא מצליח להסתלק מהדלת הצדדית לאחר קבלת פנים מפוארת וטקסית ביותר במלון אסטוריה, כדי לסייר בעיר ובמנזריה.  

במסעו הוא נקלע להרפתקה מלאת מצבים קומיים ואנושיים מפתיעים.  

תמונות מהצגה

ביקורות

"ולפנינו קומדיה סאטירית קלה שמאחוריה רעיון עמוק ורציני. המחבר יהודי הונגרי לפי עדות התכניה, שחי ופועל בברזיל ועשה לו שם רב כמחזאי, במאי תיאטרון וטלוויזיה. משמח לפגוש שוב על קרשי 'הבימה' את פיטר פריי שלא פעל במסגרת התיאטרון הלאומי מאז ביים בהצלחה את 'יהודי הדממה' של אלי ויזל. יחד עימו חזר ל'הבימה' גם שמואל רודנסקי אחר שנים של 'גלות' על במות אירופה עליהן קצר הצלחה בינלאומית בתפקיד ראשי של 'כנר על הגג'. הוא משחק את האפיפיור החטוף שנהנה מהסיטואציה המוזרה אליה הוא נקלע.

ההפתעה של הערב היא משחקה של טובה פרדו שמצטיינת לאחרונה בתפקידים קומיים. במשך כל השנים שיחקה תפקידים רציניים ולא ניתנה לה הזדמנות להוכיח את כשרונה הקומי. יהודה אפרוני הוא הנהג 'שחסר לו בורג' כביכול וכ'משוגעים' רבים אחרים, הגיוני יותר מן הנורמאליים. יעקב בן-סירא, קומיקאי מלידה מצטיין בעיקר בהופעותיו הראשונות. בסיכום : קומדיה 'יוצאת דופן' בימינו, ללא סטיות, ללא אלימות, ללא טירוף המוצגת בכשרון, תוך כדי ניצול כל אשר טמון בה.

ד"ר אמיל פוירשטיין. "הצופה".19.04.1975