מגדלים פורחים

  • הצגה מספר: 370
  • הצגת בכורה: 08/08/1984
  • מספר הצגות שהועלו: 68
מגדלים פורחים

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מה עושה סוכן מכירות של מגרשים כדי לקדם מכירת חלקות אדמה שכוחות אל ללקוחות תמימים? הוא מכריז על תחרות בין סוכני המשנה שלו ומעניק להם פרסים על הצלחותיהם.  
"מגדלים פורחים" מגולל את התחרות בין סוכני הקרקעות הקטנים, הנלחמים על כל עמלה, שודדים זה את זה כדי לשמור על מקום עבודתם ולזכות בפרס הראשון - קאדילק - פרס החלום האמריקני. הזוכה במקום השני יקבל סכו"ם, האחרים יפוטרו.      

תמונות מהצגה

ביקורות

"דוד מאמט הוא מחזאי אמריקאי חשוב ובלי ספק יש טעם וצורך להכירו. עם זאת, נדמה שדווקא מחזה זה העוסק בסוכני מכירת קרקעות אמריקאיים בתרבות צרכנית ותחרותית, שזור כל כך באורח חיים האמריקאי, עד כי מוכרח להיות בו משהו זר לקהל הישראלי. אותו משהו זר יכול אולי להתאזן באמצעות משחק שיהפוך את העלילה לחוויה אוניברסאלית. בהצגה בתיאטרון "הבימה" אין הדבר המיוחד הזה קורה.

שלמה בר-שביט ונסים עזיקרי הם שחקנים טובים ומנוסים מדי מכדי ש'יחטיאו' את עיצוב תפקידם של שני סוכני קרקעות החיים ממכירת מגדלים פורחים באוויר. שניהם משכנעים באמינות דמויותיהם. ישראל בידרמן ודב גליקמן יוצרים דמויות אמינות בתפקידים קטנים יותר ובייחוד בולט כאן הישגו של בידרמן בעבודה מדוייקת ומאופקת מאוד. אך התוצאה הסופית היא שאצל הצופה קיימת הערכה לעבודה מקצועית של שחקן זה או אחר המעוררת יותר תשומת לב לשפה העסיסית שבמחזה מאשר לסיטואציה האנושית.

מה שלא קיים הוא ההתפעמות לנוכח סיטואציה אנושית - אוניברסאלית שצריכה לגזול את תשומת הלב מן 'המסנן' של תרבות זרה ואפילו מאיכות העבודה המקצועית"

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 15.08.1984