החווה

  • הצגה מספר: 387
  • הצגת בכורה: 01/07/1986
  • מספר הצגות שהועלו: 68 (עד יולי 1987)
החווה

על ההצגה

ההצגה הועברה מהבימרתף לאולם הקטן באפריל 1987   סיפורם של איכר ואיכרה, גסים ואלימים, המתגוררים בכפר נידח בגרמניה. לזוג יש בת, באפי, הלוקה בפיגור שכלי. האדם היחיד היוצר עימה קשר אנושי הוא פועל החווה הבודד.  מערכת היחסים המוזרה הנרקמת בינהם, מסתיימת בהריון הנערה. בשם המוסר מנסה זוג האיכרים האיכרים לבצע בבתם גרידה בכוח המוביל אותה אל  לסף המוות. האם נסוגה מביצוע המעשה  וקורבן נוסף מגיע לעולם, ברייה חדשה.  גם עליה גזרו מכבר את הדין, אלא אם כן יעמוד בה הכוח למרוד.      

תמונות מהצגה

ביקורות

"בגרסה של תיאטרון 'הבימה' בבימויה של נולה צ'לטון, ניכרת האהבה שרוחש המחזאי לגיבוריו העלובים. רביעית השחקנים של תיאטרון 'הבימה' הוותיקים, קניג ובוכמן, השחקן-אורח מוני מושנוב והצעירה יעל אמיתי, יוצרים על הבמה אמינות רבה, כל אחד בסגנונו האישי המיוחד ובאיפוק הראוי לציון. דבר הגורם לך להזדהות עם אנשים עלובים אלה ולהכיר גם בזכותם לאושר. זוהי הפקה מרתקת שלא מעט מכוחה נובע גם מן הקרבה בה נמצא הקהל לשחקנים.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 1.06.1986

"יצירתו של קרויץ ובתוכה גם 'החווה', שמעלה 'הבימה', מזכירה לי במידה מסויימת את 'מחזאות המטבח האנגלי' של שנות השישים : עיסוק בחיי אנשים קטנים, קשיי יום על בדידותם, יצריהם ופחדיהם. הדמויות בנויות היטב וליא קניג ונחום בוכמן בתפקידי בני הזוג, מוני מושונוב בדמות הפועל ויעל אמיתי הצעירה בתפקיד הבת - מגישים משחק אמין, מאופק, ומעוצב בראליזם הגובל בנאטורליזם (כולל משגלים על הבמה), אך המצליח לרגש בבימויה המדוייק של נולה צ'ילטון.

חוה נובק". "דבר". 1.06.1986