איינשטיין

  • הצגה מספר: 393
  • הצגת בכורה: 01/04/1987
איינשטיין

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

ביום הולדתו ה - 70 מקבל אלברט איינשטיין  הצעה להיות נשיא מדינת ישראל. בעקבות ההצעה עורך אלברט איינשטיין חשבון נפש של מדען, איש העולם, יהודי וציוני, ומסיק מסקנות מרות למדי לגבי אחריותו של מדען כמוהו לגורל העולם. בחדר עבודתו בפרינסטון, משתף המדען את הקהל בלבטיו ומסקנותיו  ובה בעת עורך מולו  ניסויים שונים. `   בהומור הסרקסטי האיינשטייני המפורסם שלו  מספר איינשטיין על הנשים בחייו, ומתוודה על חוסר יכולתו לברוח מיהדותו, אל אף גרמניותו המופגנת.          

תמונות מהצגה

ביקורות

"הדמיון בין מישה אשרוב המאופר לאלברט איינשטיין הוא מדהים. דומה שמדובר יותר בדמיונו למה שנדמה לנו כמראהו של איינשטין ולא לאיינשטיין אמיתי. אבל בזה כוחו של ההישג. מה שאנו רואים על במת התיאטרון מהדהד בתודעתנו, כי הרי לא מדובר באיינשטיין אמיתי אלא במה שהוא מסמל עבור דורנו. זהו מבצע יחיד של שחקן העושה עבודה טובה מאוד, אמינה, שקולה, שאינה מדהימה אבל מחלחלת אל הצופה.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 19.041987

"את האירוע המעניין ב'הבימה' היום תמצא ב'בימרתף', בערב לשחקן יחיד. מישה אשרוב הוא איינשטיין מצויין, מרגש, אנושי, שחקן שהוותק הבימתי שלו עם יכולת רגשית, התחברו למונולוג פשוט ומגוון של גבריאל עמנואל ולבימוי, שבחלקו הגדול הוא אמין ומרתק של הווארד ריפ. מה עוד אתה יכול לדרוש ממופע יחיד היום ב'הבימה'. הביצוע של אשרוב הוא נעים, אמין, עדין ומלודרמטי, מתממזר, מתיילד. מומלץ לראות אותו.

אמיר אוריין. "העיר". 27.02.1987