יום הולדת לג'וזפה

  • הצגה מספר: 541
  • הצגת בכורה: 22/02/2001
  • מספר הצגות שהועלו: 108
יום הולדת לג'וזפה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

בבית אבות לזמרי אופרה, עורכים כמדי שנה מופע מחווה לכבוד יום הולדתו של המלחין ג'וזפה ורדי. סיסי הסנילית, רג'י המעודן, וויף המחוספס, שלושתם זמרי אופרה ידועים בעברם יושבים ומדברים על סקס, על אמנות ועל החיים. אלא שאז, מגיעה לבית האבות, ג'ין, חברה מן העבר הרחוק ודיווה ידועה ומערערת את שלוותם. סודות מהעבר מבצבצים ונשזרים בהומור, בדינמיקה המשתנה של החברות בינהם. מערכת היחסים בין ארבעתם החברים, עומדת במבחנים שונים, כשהם מחליטים לשחזר את ימי הזוהר שלהם ולשיר במופע המחווה את הקוורטט של ריגולטו.

תמונות מהצגה

ביקורות

"את ההצגה נושאים על כתפיהם ארבעה שחקנים ותיקים שעושים כל אחד עבודה מקצועית למופת. קודם כל הנשים : ליא קניג, הזקנה המקסימה והנוטה לאינפנטיליות ומרים זוהר, ששומרת על טון נחוש ואצילי. שלמה בר-שביט ואברהם מור תורמים גם הם את הנסיון הרב שלהם למשימה. בסוף ההצגה יש פנינה אמיתית, כל הארבעה מופיעים ברביעיה המפורסמת מתוך 'ריגולטו' משגעים ומצחיקים עד דמעות.

אליקים ירון. "מעריב". 30.03.2001

"הביצוע הוא מקצועי ומבריק. הבמאי משה פרלשטיין הפיק מהתמליל של הארווד את המיטב מבחינת הקצב, האווירה, האפיון והמגוון של הטיפוסים השונים. משה פרלשטיין הוא במאי לא מוכר יחסית ומעניין יהיה לראות בעתיד מה יעשה עם חומר קצת יותר מתוחכם מאשר 'יום הולדת' הנ"ל. גם המשחק, מבחינת שלמות האנסמבלית והאפיון המדוייק של הטיפוסים השונים, הוא מבריק ומיומן והרביעיה של 'הבימה' היא לא פחות מעניינת מהרביעיה של ורדי.

בן-עמי פיינגולד. "הצופה". 2.04.2001