מרי לו

  • הצגה מספר: 553
  • הצגת בכורה: 02/05/2002
  • מספר הצגות שהועלו: 350
מרי לו

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

נגנים:

פסנתר וניצוח: דרור מרגלית
בס: דני בושקניץ
תופים: גיל לדין
גיטרות: שי אלון
קלידים: אסף שמואלי 

 

מחזמר המבוסס על שיריו של צביקה פיק
סיור בניו יורק ובחוף המערבי - ינואר 2004  

עלילת המחזמר מתרחשת בישראל של שנות השבעים, ומתפרשת על פני עשור שלם.במרכזה - סיפור אהבה בין שלשה צעירים בעיר חוף ישראלית בתחילת שנות השבעים.גבריאל הצעיר נקלע בין אהבתו למרי לו התוססת, החולמת להיות כוכבת,לבין אהבתה המסורה של אלה חברתו.המחזמר בנוי סביב עשרים וחמישה מלהיטיו הגדולים של צביקה פיק.גיבוריו מבוססים על דמויות המופיעות בפזמוניו המוכרים: "מרי לו" "אלה סינדרלה" "גבריאל" "אני אוהב אותך, לאה" "אהבה בסוף הקיץ" ועוד רבים וטובים. זהו סיפור אהבה מרגש ומשעשע, המציג הווי ישראלי מוכר ושירים קצביים וסוחפים המשולבים בהקשרים חדשים ומפתיעים.

תמונות מהצגה

סרטונים

מרי לו

ביקורות

"הביצוע הוא מיומן ומקצועי במונחים של מסיבת רוק. קצבי מאוד, רעשני בווליום וסאונד וכל פעם כשנוצר רגע של אמת ביחסים בין הגיבורים מיד אנו עוברים במעבר חד למקצב הרעשני כדי לשמור על חוקי המשחק. מבחינת ההישגים האישיים, כדאי לציין את הצמד אמיר פיי גוטמן ויעל בר זוהר בתפקיד גבי ומרי לו, את אביטל לבני בתפקיד אלה, את אילנה אביטל עם קול יפה ומרשים ואת יגאל שדה המצויין בתפקיד ריקרדו. גם התלבושות של יובל כספין עשווית בכשרון עם הרבה זוהר, ברק ודמיון.

בן עמי פיינגולד. "הצופה". 26.07.2002

"למרות השפה הבימתית האירונית, שמזמינה את הצופה להסתכלות מחוייכת, ההפקה של סטיבן דקסטר מקפידה על איכויות ביצוע ברמה הגבוהה ביותר. התפאורה של יוסי בן-ארי והתלבושות של יובל כספין, העיבודים המוסיקליים של צביקה פיק והכוריאוגרפיה של קלוד דדיה פשוט מצויינים. השחקנים עושים עבודה טובה ובעיקר שרים נהדר.

אילנה אביטל ממלאת את הבמה בנוכחותה ובקולה, יגאל שדה מוכיח שהוא לא רק שחקן קומי גדול אלא גם זמר אדיר. אמיר פיי גוטמן הוא מתוק ונוגע ללב ויעל בר זוהר היא יפהפיה סוערת ומשכנעת. הביצוע שלה ל'שיר הפרחה' הוא מרגעי השיא של המופע. אך הרגע המרגש ביותר שייך דווקא לשחקנית אלמונית אביטל לבני שמשחקת את אלה הידידה הנצחית ומגישה ביצוע נפלא לשירה של עפרה חזה 'גבריאל'.

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 24.06.2002