רומנטיקה

  • הצגה מספר: 603
  • הצגת בכורה: 10/02/2007
  • מספר הצגות שהועלו: 45
רומנטיקה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מחזהו של דיוויד מאמט, הוא קומדית בית משפט סהרורית השמה ללעג את כולם: עורכי דין ושופטים, ערבים ויהודים, הומואים וכירופרקטים. בחוץ סתיו, קדחת השחת משתוללת ללא רחם והשופט בולע בטירוף כדורים שמטשטשעם אותו עד כדי סניליות. לכירופרקט היהודי יש סניגור אנטישמי, לתובע יש מאהב הסטרי שרודף אחריו לבית המשפט ; כולם שונאים יהודים ומפחדים מערבים, נבעתים מהומואים ונאכלים מרגשי אשמה, ובמקביל, כמה רחובות משם, מתנהלת לה עוד ועידת שלום בין מנהיגי ישראל והפלסתינאים ובין שני האירועים האלה, מסתבר יש זיקה.

תמונות מהצגה

ביקורות

"רומנטיקה' הוא פארודיה פרועה על 'דרמות בית המשפט האמריקאיות'. ההצגה הקולחת, שהעמיד הבמאי מוני מושונוב, מצליחה ללכוד את האווירה הכאוטית, אם כי התרגום של יוסף אל-דרור נשמע מעט מאולץ פה ושם. יש כאן ביצועים נחמדים של מיכאל כורש התובע, אורי הוכמן הסנגור, עמי סמולרצ'יק הנאשם, יונתן רוזן, מאהבו של התובע ורודי סעדה הפקיד.

אבל לב ליבו של הסיפור הוא בהופעתו של מושונוב עצמו בתור השופט הזקן שדעתו הולכת ומשתבשת בשל התרופות שהוא נוטל נגד קדחת השחת. הוא מגיש ביצוע עסיסי, מגוון ומצחיק ביותר. גם אם זה אינו מהמחזות הגדולים של מאמט, הביצוע המבריק של מושונוב מעניק להצגה את ההצדקה להעלאתה.

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 14.5.2007

"מחזה כגון זה, קם או נופל על אופן ביצועו. 'רומנטיקה' הוא בראש ובראשונה חומר לתיאטרון. והפעם יש תיאטרון - ועוד איך. מוני מושונוב, שגם שיחק בהצלחה את תפקיד השופט, ביים את המחזה כמו מאסטרו מיומן, היודע לקרוא פרטיטורה עם שימת לב מדוייקת ומגוונת לשילוב של פארסה, סאטירה וגרוטסקה. בקיצור : הצגה מושלמת, חגיגה לעין ולאוזן.

בן-עמי פיינגולד. "מקור ראשון". 29.05.2007