מוריס שימל

בשיתוף התיאטרון העירוני חיפה.

  • הצגה מספר: 641
  • הצגת בכורה: 07/07/2010
  • מספר הצגות שהועלו: 62
תוכניה
מוריס שימל

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מוריס שימל במחזה פיוטי עצוב ומצחיק זה שב לוין לעסוק בז'אנר "הקומדיה המשפחתית" שלו, ואנו נחשפים לתחנות בחיי הגיבור- מוריס שימל, המיטלטל בין מציאות חייו העלובה לבין שאיפותיו הבלתי מושגות, מוקף בדמויות אומללות כמותו.  

"מוריס שימל" הוצגה  בברלין בפסטיבל F.I.N.D  -  Festival International New Drama  למחזאות חדשה, שהתקיים  בתיאטרון ה"שאובינה"  בברלין שבגרמניה. ההצגה התקבלה בתשואות ע"י הקהל הגרמני שברובו הגדול אינו מכיר את יצירתו של חנוך לוין ונחשף לראשונה למחזה "מוריס שימל".      

תמונות מהצגה

סרטונים

מוריס שימל

ביקורות

"הפקה אינטליגנטית ויפה שמצליחה לגעת בפיוט הלויני החמצמץ והאהוב. הבמאית, יעל רונן, תזמרה היטב את המסע המגוחך והעצוב של מוריס על הבמה היפה שעיצבה לילי בן נחשון, עם אוסף חלונות המאירים בשלל צבעים מתחלפים מאחור. מיקי פלג רוטשטיין בונה תפקיד רגיש ומעורר הזדהות בתור האהובה הננטשת, חולדונקה. ליא קניג ודבורה קידר, מוצאות את הטון הפולני הנכון שיש בו שילוב של התחשבנות ושתלטנות בתור שתי האמהות שבסיפור. הן אחראיות על רוב הצחוקים הגדולים של הערב! "

ידיעות אחרונות 9.12.2010

"מוריס שימל היא קומדיה מהזן הטרגי. מצחיקה לתפארת, כתובה לעילא תוך עיצוב דמויות קריקטוריסטיות ומדויקות אחת־אחת, ומבוימת באופן חכם וקולע על־ידיי על רונן. הקהל לא מפסיק לצחוק, אבל זו מראה שהוא מביט בעודה נשברת. עלובי החיים של לוין אינם נמצאים על הבמה בלבד. הממלאים את האולם כולו ואת העולם שמחוצה לו. מכורי לוין לא יחמיצו את מוריס שימל בעד שום הון שבעולם ,אבל לא רק הם ירוויחו טרגדיה קומית נהדרת לצפות בה לוין במיטבו! "

גלובס 11.1.2011