מלכת היופי של לינאן

  • הצגה מספר: 650
  • הצגת בכורה: 11/06/2011
מלכת היופי של לינאן

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מורין פולן , רווקה בת 40, מטפלת באמה האנוכית והמניפולטיבית. שתי הנשים לכודות במערכת יחסים מסוכסכת ואלימה , המורכבת מסודות ושקרים. ניצוץ של תקווה נדלק כאשר מגיעה הזמנה מגבר צעיר.   ראיון וידאו עם הבמאי והשחקניות>

תמונות מהצגה

ביקורות

"הצגה יוצאת מן הכלל, לא קלה ומתגמלת באמת . בדיוק משום שהיא לא קלה.אילו יכולתי להזמין את כל יוצריה לסיבוב של גינס בפאב ההוא בלימריק הייתי עושה זאת בשמחה..לילאן ברטו, בתפקיד הראשי מסעירה... היא שחקנית גדולה שעושה כאן תפקיד גדול... "

עכבר העיר

"תפקיד האם הזקנה תפור בדיוק למידותיה של דבורה קידר הותיקה, המצליחה לנוע בעדינות בין הרוע המפלצתי של הדמות לפאתוס הנצלני שלה, כמעט מבלי לקום מהכסא. אך בעיקר ההצגה מתבססת על נוכחותה מעוררת ההזדהות של ליליאן ברטו בתפקיד הראשי. היא בונה דמות מורכבת של אישה קשת יום שמאחורי חזותה הקשוחה מחביאה פגיעות עצומה ותסכול עמוק המתפרץ ברגע- ביצוע מרתק. דרמה אנושית חריפה ונוגעת ללב."

ידיעות אחרונות

"דבורה קידר עושה כאן כמדומה את תפקיד חייה במלאכת מחשבת מוקפדת להפליא מבלי לאבד את צלם האנוש בתפקידה המרושע. ליליאן ברטו, הבת מולה, בתפקיד מקסים וגם מורכב של אישה המנסה לנווט את חירותה בתנאים לא אנושיים. ההצגה מבוימת בקפידה רבה, תוך שמירה על ריאליזם שמדקדק בפרטים ושלעולם אינו בא על חשבון הפיוט. פיוט שמובלט גם מכוח השימוש בשיר אירי עתיק. הצגה אנושית מעולה"

מעריב

"דבורה קידר וליליאן ברטו בתפקידים מלאי עוצמה', ובתצוגת משחק שוחפת. הישג תיאטרלי נהדר של שתי שחקניות מצוינות, שמוצאות כימיה במחזה הלא פשוט הזה, ומעצבות אותה בדמותן "

גלובס

" 'מלכת היופי של לינאן' הצגת מופת ! ליליאן ברטו מפיקה את מלוא קשת הצבעים הנפשיים והפיזיים תחת בימויו החודר של חנן שניר.. "השפה הקשה של מקדונה, הם החומר בידיו של חנן שניר, היוצר האחר והמכריע בעיצובה של ההצגה המרתקת מראשיתה ועד סופה. הוא ידע להוליך את ארבעת השחקנים שלו בנתיב ההתנהגות הטבעית ביותר של הדמויות שאותם הם מגלמים.."

אתר הבמה