ספינינג

בהשראת 'הקומה הראשונה' מתוך ספרו של אשכול נבו 'שלוש קומות'

  • הצגה מספר: 716ג
  • הצגת בכורה: 26/10/2017
  • מספר הצגות שהועלו: 41
תוכניה
ספינינג

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

לארנון יש הזדמנות אחרונה לשכנע את כולם שהוא צודק. שהוא היחיד שמבין מדוע הבת הקטנה שלו רוצה להפסיק לרקוד, ומדוע השתנה לה פתאום המבט. יש איש אחד בעולם שיוכל לעזור לו בכך, והאיש הזה שוכב בבית חולים מחובר למכונת הנשמה. ארנון ניצב מול משימת חייו, וכל הדרכים שמובילות אליה כשרות. האם יצליח לסובב את הגלגל לאחור. האם יצליח לשמור על בתו ועל משפחתו.

תמונות מהצגה

ביקורות

"זהו סיפור על איש הנמצא בלחץ תמידי במרוץ נגד עצמו, ולכן הדימוי המרכזי של אופני הכושר העומדים על הבמה מתחילת המופע ומשמשים בקטעים שונים לשימושים שונים, בהחלט לוכד את המצוקה של הגיבור. המשבר שהוא חווה מוצג בפנינו בסדרת תמונות קצרות המתמזגות בצורה אורגנית בבימויו היעיל של רועי שגב, הנעזר במוזיקה המצוינת כדי לבנות את האווירה הדחוסה.

מבחינת המשחק יש כאן ביצועים משכנעים של צוות גדול הכולל כמה פרצופים חדשים כמו רונית אפל, גאיה גור אריה והדר ברנשטיין, לצד שחקנים יותר וותיקים ומנוסים כמו מיכאל כורש, רותי לנדאו ומאיה מעוז. אך בעיקר ההצגה מתבססת על הביצוע החי, הרגיש והחריף של אמנון וולף המזדהה לחלוטין עם הדמות המיוסרת של ארנון. הוא מצליח להעביר במשחקו בצורה מושלמת את המסע הרגשי, המבלבל של הגיבור ההופך מאדם נורמטיבי לגבר כעוס ואובססיבי המוכן לבצע מעשים פליליים. זו דרמה חזקה ומטלטלת המותירה חומר רב למחשבה בסיום.

שי בר יעקב, "ידיעות אחרונות". 14.01.2018

"רועי שגב ביים בתנופה את ההצגה בהבימרתף עם תפאורה מצויינת של נאוה שטר, המשתמשת במתקני ספינינג כאמצעי לשינוי מיקומים, המאפשרים גם לבמאי וגם לשחקנים לגוון את המערך הרגשי והדרמטי. אנסמבל השחקנים בתלבושות של נועה דותן, מעניק לדרמה משקל מרתק. אמנון וולף בתפקיד האב ומאיה מעוז בתפקיד האם יוצרים את מיטב הישגי המשחק והביטוי שלהם.

הדר ברנשטיין מצוינת כבת של אבא, מיכאל כורש נוגע ללב כזקן חביב ורותי לנדאו כאשתו מיטיבה להגן עליו. גאיה גור אריה מוסיפה בשכנוע מימד רומנטי ורונית אפל גונבת את ההצגה בשלושה תפקידים יפים. בסיכומה: ספינינג היא הצגה שצריכה להמשיך את המירוץ ברפרטואר השוטף.

צבי גורן, אתר "הבמה". 01/2018