הנוקמים, סיפור אהבה

  • הצגה מספר: 753
  • הצגת בכורה: 28/04/2022
הנוקמים, סיפור אהבה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

מלכה, מדריכת להקות זמר מבוגרת, מי שהייתה בנעוריה זמרת בלהקת הבריגדה, נשכרת לשמש יועצת תקופתית בסרט "הנוקמים" שמפיקו המסתורי עלום שם ומניעיו אינם ידועים. הסרט מצטלם בימינו, אך עלילתו מתרחשת באיטליה בשנת 1945 ומביאה את סיפורם המסעיר של חיילי הבריגדה היהודית שהתגייסו לצבא הבריטי והיו בו לחטיבה עצמאית לוחמת. הסרט מספר את סיפור "חוליות הנקמה" – קצינים וחיילים של הבריגדה שהפכו ל"נוקמים", מי שצדו והוציאו להורג בלילות נאצים ומשתפי פעולה.

זהו סיפור על נקמה ועל אהבה, אהבתם של רפאל ונלי – הוא חייל בבריגדה ומפקדה של חוליית נוקמים, היא זמרת בלהקה צבאית החולמת על קריירה אמנותית בעולם שלאחר המלחמה. על חורבות אירופה שלאחר המלחמה, בין מחנות צבא ומחנות עקורים, בלב יערות חשוכים וכפרים הרוסים נפרש סיפורם של מי שיצאו לנקום את רצח בני עמם וגילו שמעשה הנקמה מר וקשה גם לנוקם עצמו. זהו גם סיפורם של מי שנואשו מנקמה וחיפשו באהבה מקלט לנפש הפגועה.

ההצגה "הנוקמים, סיפור אהבה", מבוססת בחלקה על סיפורי אמת מסעירים בני אותה תקופה והיא מלווה גם בשיריה הידועים של להקת הבריגדה: "כל הדרכים מובילות לרומא", "את חכי לי ואחזור", ועוד.

תמונות מהצגה

ביקורות

הנוקמים, סיפור אהבה, היא הצגה מרגש ונוקבת. הלל מיטלפונקט מלהטט עם להקת השחקנים המוכשרת והתוצאה היא מעניינת וקולחת.

גילה אלמגור-אגמון מגלמת נפלא את דמותה של מלכה. היא מרשימה ואותנטית ומשחקה הוא בית ספר לכל שחקן. רוי מילר מגלם באורח טוב ובכשרון רב את הסרג'נט רפאל סנדלר, ראש חוליית הנוקמים. אסנת פישמן נהדרת כנלי הזמרת וכאוסי אשת הבמאי. היא מבצעת את התפקיד באורח קולח ומרשים. ריקי בליך מוצלחת מאוד כגפן התסריטאית. פיני קדרון מגלם בכישרון רב את ברקו הבמאי. דוית גביש מגלמת במשחק מצוין את גיילי עוזרת ההפקה. שחר רז מגלם באורח נהדר את הקצין טורנר והסצנה שלו עם סרג'נט רפאל היא נוקבת ומוצלחת במיוחד. דב רייזר מגלם נפלא את המפיק המסתורי שולם ומשחקו בסצנה האחרונה הוא ייחודי, מרגש ומוצלח מאוד. ניר זליחובסקי מגלם את מורדי הארוס שנזנח בידי נלי ומשחקו משובח. רוברטו פולק מעניק משחק נוקב ומרגש כפיינר הפרטיזן. יובל שלומוביץ, ניל משען וניר ברק מוצלחים בלהקת הבריגדה. מאיה מדג'ר מצויינת כמלצרית וכזמרת בלהקה. מיכל פרדקין בולטת ביכולת ווקאלית ומרגשת מאוד במשחק מרטיט כפליטת שואה וכשחקנית המגלמת אותה.

יוסי בן נון אחראי למוזיקה המקורית הנפלאה. אדם קלר עיצב תפאורה פרקטית יפה. אבי יונה בואנו במבי עיצב את התאורה הראויה ומלאת אורות על הבמה. תות מולאור עיצבה את התנועה המקסימה, החגיגית והמוצלחת של להקת הבריגדה.

 

 

אתר News 1 חיים נוי 22/03/2022

קומדיה מוזיקלית, סיפור אהבה, דרמה על מלחמת העולם השנייה ופרודיה על תעשיית הקולנוע - אלה החומרים הלא פשוטים בכלל שמהם עשויה "הנוקמים, סיפור אהבה".

ברובד האחד, הגלוי יותר, יש לנו דרמה רומנטית-היסטורית פשוטה, סיפור הווי מההיסטוריה הלאומית, עם שירים, מעשים מלאי פאתוס, סיפור אהבה, וקומדיה משעשעת על אמנות מסחרית והתלאות המאוד לא אמנותיות שקשורות בה. אך "הנוקמים, סיפור אהבה" רק מתחזה להצגה מהסוג הזה. הרובד הסמוי יותר הופך את ההצגה על פיה. זאת פרודיה כפולה, על הפאתוס של הנראטיב ההיסטורי, ועל המעשה האמנותי עצמו.

אתר "וואלה" נדב מנוחין 29/03/2022