הקומקום והמטאטא

  • הצגה מספר: 627
  • הצגת בכורה: 01/01/2009
  • מספר הצגות שהועלו: 41
תוכניה
הקומקום והמטאטא

על ההצגה

הקומקום והמטאטא שירים נוסטלגיים ומרגשים משירי התיאטרון הסאטירי של תל אביב. סיפורם של התיאטראות התל אביבים שפעלו במחצית הראשונה של המאה ה 20 . כעשרים משתתפים בערב נוסטלגי, מרגש ומבדר. השירים המופיעים: "כלניות", "טיטינה ואפריים", "מה אומרות עינייך", "רינה" ורבים אחרים.     

"זהו ערב של בידור מעולה והרבה יותר מזה, בעשייה מקצועית עם שאר רוח, המראה שיש לנו מורשת מרשימה של בידור קל בעל ערך היסטורי, ועתיד מבטיח לתיאטרון מוזיקלי."

תמונות מהצגה

סרטונים

ביקורות

"ערב הצדעה לשירים שהתקבעו בזיכרון הלאומי שלנו כמייצגים את שירי הזמר הטובים ביותר שנוצרו כאן. תענוג לראות קבוצה של צעירים וצעירות, משחקים ומתנועעים היטב ובעיקר שרים נפלא, לרוב בקולן של הבנות"

קול ישראל, רשת ב'

"יש בעיתיות באימוץ הצגות שנולדו בבתי ספר לתיאטרון על ידי תיאטרונים מקצועיים. אני שמח שדווקא הערב ראיתי דוגמה מעולה של שיתוף פעולה כזה. הצגת בידור שהועלתה במקור בתיאטרון הספריה, הבמה המקצועית של בוגרי 'בית צבי', אומצה על ידי 'הבימה' והיא מפגישה את הקהל עם קבוצה מעולה של שחקנים - זמרים - רקדנים צעירים, מוכשרים ומפגינים נסיון בימתי מרשים ביותר.

החומרים שערך עבורם שוקי וגנר, בעיבודים מצויינים, הדרכה קולית מרשימה וכוריאוגרפיה מלהיבה, הם מעולים שבמעולים. זהו ערב של בידור מעולה והרבה יותר מזה, ועשייה מקצועית עם שאר רוח המראה שיש לנו מורשת מרשימה של בידור קל בעל ערך היסטורי ועתיד מבטיח לתיאטרון מוסיקלי.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 9.12.2009