איי לייק מייק

  • הצגה מספר: 147
  • הצגת בכורה: 23/08/1956
  • מספר הצגות שהועלו: 127
איי לייק מייק

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

"איי לייק מייק" היא קומדיה המצליפה ללא רחם בכל אלה שנדבקו ב"מחלת הירידה", אלה המחסלים ללא מחשבה יתרה את העבר הלא רחוק על מנת להיות "במודה". הסנדרום מעמיד אבות מול בנים, ענייני העם והמדינה מול רצונות הפרט הקטנוני וגיחוך מול רצינות.  
למייק, צעיר אמריקני מנסים לשדך בחורה ישראלית. ההורים רוצים, ויהי מה "שהבת תסע לאמריקה". זה לא כל כך מסתדר, במיוחד כשמייק מחליט להפוך למיכה, לעזוב את אמריקה ולהתיישב באילת.  
"כשעליתי ארצה" - אומר מייק - "אמרתם לי שאתם זקוקים לנוער אמריקני, לידיים עובדות, לחלוצים. עכשיו שהחלטתי לא לחזור לאמריקה אלא להישאר עם הבת שלכם כאן ולחיות איתה באילת, אתם אומרים לי שאני משוגע, שבישראל "לא טוב" בשביל בחור כמוני ובשביל הבת שלכם! קשה לי מאוד להבין אתכם!...

תמונות מהצגה

ביקורות

"אם מר מגד ניסה להראות ולהוקיע אזרחים השואפים להגר לחו"ל, או בנות הרוצות להשתמט משירות צבאי, או בני נוער שאינם מוכנים לרדת לנגב - הרי ללא ספק עשה את שלו והצליח. שאלה רבתי היא, אם אמת בהוקעתו. אם באמת יש כ"כ הרבה משתמטות או שבנגב ובאילת יושבים רק תיירים אמריקאיים. אלא כאמור, זו סאטירה. מותר לה, ולו.

לא מצאו חן בעינינו כמה הערות על חשבון עדות מסויימות שעלו ארצה זה מקרוב. צרמה אוזנינו הערה - "אילת ? רק פושעים גרים בה". דומני מר מגד, שאיש אינו חושב כיום על אילת בצורה כזאת. לא היה מזיק למחוק שורה זו. לצידם של שחקנים ידועים וטובים, רודנסקי, טל, אבירם, פרידמן, הנדלר, בלטה רינה פז, בת ה - 12 שזו לה הופעת בכורה. היא מבטיחה רבות.

"במחנה גדנ"ע". ינואר 1956