משפחת רוקפלר

  • הצגה מספר: 274
  • הצגת בכורה: 03/06/1972
  • מספר הצגות שהועלו: 11
משפחת רוקפלר

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

עלילת המחזה מתרחשת בביתה של משפחת מתיישבים עניה בקנטאקי, במערב הפרוע של ארצת הברית בתחילת המאה התשע-עשרה. חיי השגרה - העבודה האפורה, המריבות הביתיות והתפילות לאל הטוב, מופרים לפתע על ידי התקפה של כנופיית אינדיאנים פראיים...קרבות נואשים, חיצים מורעלים, פצועים...לכאורה דרמה מזעזעת... אבל למעשה ,הרי עלובים ומסכנים אלה ,הם אבותיהם של המשפחות האמריקאיות הוותיקות.    

תמונות מהצגה

ביקורות

"תיאטרון רפרטוארי מחפש לפעמים גם את הצד הפחות כבד ורציני כאשר הוא מתכנן את העונה שלו". מנמק שמעון פינקל, מנהלו האמנותי של התיאטרון את העלאת הקומדיה ' משפחת רוקפלר'. "למחזה שנכתב ע"י רנה דה אובלדיה, יש ערכים תיאטרליים מובהקים להבדיל מתיאטרון שהוא יותר ספרותי כנוסח שקספיר וצ'כוב". מסביר פינקל.

רנה דה אובלדיה הוא מחזאי צרפתי מודרני המשתייך לאסכולה של ארנולד ווסקר וג'ון אוסברון. 'משפחת רוקפלר' חוברה על ידו לפני חמש שנים והוצגה בהצלחה בפאריז ובלנדון. הסיפור ההוליבודי השגרתי על הלבנים הגיבורים העומדים בעוז נגד ההתקפות האכזריות של האנדיאנים, הופך אצל דה אובלדיה לשעשועון פורימי. הבמאי רדו מירון הפך את המחזה לפארודיה, הטקסט תורגם לעברית בידי עדה בן-נחום ומלבד כוכביו הראשיים מופיעים בו עזיקרי, סטלה אבני, רולף ברין ואלכס קוטאי.

יהודה סתיו. "ידיעות אחרונות. 22.05.1972