ההולכים החושך

בשיתוף תיאטרון חיפה

  • הצגה מספר: 507
  • הצגת בכורה: 09/05/1998
  • מספר הצגות שהועלו: 24
ההולכים החושך

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

שלושה אנשים הולכים בלילה ומחפשים, פוגשים שלושה אנשים אחרים, גם הם מחפשים וכולם מוקפים במחשבות שלהם, בנשמות המתים, באלוהים והכל מוקף חושך.        

תמונות מהצגה

ביקורות

"אצל חנוך לוין חדל האדם להיות פאר הבריאה, בעל העקרונות המוסריים או השאיפות הסבירות לקורטוב של אושר, הוא נעשה למעין שופר חלול לחלומות באספמיה, בהליכה הלילית חסרת המטרה. הדה-הומניזציה של היצור האנושי היא תופעה מרכזית בחיים אטומי רגש אלה, כאשר האם הגוססת על הבמה הקוראת לבנה שאינו רואה אותה. שלושה אנשים הולכים בחושך, מצטרפים אליהם עוד שלושה. אחר כך מופיעות המחשבות והמתים. ואפילו אלוהים בכבודו ובעצמו אינו מסוגל להעניק פתרון אנושי ליצורים אשר יצר.

ורק המספר, בגילומו המצויין של דב רייזר, מתווך בין הקבוצות לבין עצמן ולבין הקהל. חנוך לוין התגלה גם הפעם כאיש תיאטרון מובהק וכבמאי העולה לעיתים על המחזאי שבו. ההפקה המשותפת לתיאטרון 'הבימה' ולתיאטרון חיפה שילבה כ - 36 שחקנים משני המוסדות. אולם כתר המשחק בערב זה מגיע להולכים בחושך : יהודה אלמגור, מיכאל כורש, רוזינה קמבוס ואברהם מור. גם אם קו המיתאר האבסורדי, נמתח הפעם באורח רך יותר, סובלני ומפוייס יותר, עדיין ייסוריו של חנוך לוין הם ייסורינו ומכאובינו שלנו, של כולנו.

כרמית מירון. "זוה הדרך". 10.06.1998