גן ריקי

בשיתוף תיאטרון חיפה

  • הצגה מספר: 543
  • הצגת בכורה: 27/02/2001
  • מספר הצגות שהועלו: 18
הועלה גם בשנים:
גן ריקי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה עוסק בקבוצת אנשים, שאינם שולטים לגמרי בדחפיהם, ביצריהם ולפעמים גם לא בצרכי הגוף שלהם. הם נטולי עכבות מוסריות, נתונים בקלות לפיתויים והשפעות, מתקשים לעיתים להבחין בין דמיון ומציאות ומשאלות לב וחלום... מעל לכל, זהו גם מכתב געגועים לאנרגיות האדירות של ראשית החיים, שכולנו הכרנו.. לסקרנות הראשונית, האופטימית, לעונג ההיפתחות אל החיים...

תמונות מהצגה

ביקורות

"בהצגה שביים איציק ויינגרטן יש הרבה חום ואהבה לילדי הגן וגם הרבה אמפתיה. אבל מה לעשות, יש גם הרבה אינפנטיליות. היא חלק בלתי נפרד מהגיל. רוב השחקנים לא מצליחים לחמוק ממלכודות ההתיילדות האינפנטילית. יוצאים מן הכלל הם טל צדקוני, יעל הדר, אמיר קריאף וסיניה בן דור. רק בסוף ההצגה, כאשר מגלים הילדים את האסלה הגדולה לפי מידתם של בית השימוש של הגננת, מתקבל מימד כמו סוריאליסטי רווי בהומור טוב. כאן יש גם לאינפנטיליות חן לא מבוטל.

אליקים ירון. "מעריב". 23.03.2001

"להקת השחקנים עושה כמיטב יכולתה והם עובדים יפה ביחד אבל רובם נסחפים לגילומי מאניירה ילדותית. לאחדים מהם יש רגעים טובים יותר, אבל רק לשניים - אמיר קריאף וסיניה בן-דור יש נוכחות משחקית בעלת עוצמה לכל אורך הדרך. המבחן הוא פשוט ודי אכזרי : אם קהל הצופים הצעירים צחק הרבה בעיקר בסוף, כנראה שמשהו מן הטראגדיה של הילדות שבמחזה הזה לא עבר אליו. ולכן, זו נשארת הצגת בידור חביבה על הילדות, לא הדרמה קורעת הלב כפי שנכתבה.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 19.3.2001