גן ריקי

  • הצגה מספר: 399
  • הצגת בכורה: 07/03/1988
  • מספר הצגות שהועלו: 58
הועלה גם בשנים:
גן ריקי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה עוסק בקבוצת אנשים, שאינם שולטים לגמרי בדחפיהם, ביצריהם ולפעמים גם לא בצרכי הגוף שלהם. הם נטולי עכבות מוסריות, נתונים בקלות לפיתויים והשפעות, מתקשים לעיתים להבחין בין דמיון ומציאות ומשאלות לב וחלום... מעל לכל, זהו גם מכתב געגועים לאנרגיות האדירות של ראשית החיים, שכולנו הכרנו.. לסקרנות הראשונית, האופטימית, לעונג ההיפתחות אל החיים...

תמונות מהצגה

ביקורות

"הגן של ריקי מאת דוד גרוסמן מתרחש בגן ילדים. זהו מיקרוקוסמוס שלם ובעצם מין ראי מגדיל של עולם המבוגרים ובו מצויים אהבה ושנאה, קנאה, אומץ ופחדנות, דמעות וצחוק, אושר אדיר ואומללות - והכל בקנה מידה מוגדל, כי זו מיניאטורה של עולמנו שהשחקנים מצליחים להפיח בו רוח של אמת. זהו הישג אמנותי, משחקי ובמתי חשוב. התפאורה של משה שטרנפלד היא היוצרת בסוף גם הפתעה דרמטית אמיתית. תרבות תיאטרונית אמיתית נושבת מההצגה המעודנת, דווקא בשל ההתגססויות החביבות של הפעוטות, שהשחקנים מצליחים לעצב ללא התיילדות מיותרת.

גיורא מנור. "על המשמר". 15.03.1988

"גן ריקי' מאת דוד גרוסמן המוצג ב'בימרתף' היא הצגה בעלת יומרה ותעוזה בלתי רגילה : להציג לפנינו חברה אנושית שלמה באספקלריה של גן ילדים בני ארבע. לרמוז לנו מה תהיה התפתחותם העתידה, מה הוא ריקעם המשפחתי, מה היא אשיותם האירוטית (שכאן היא מתגלה בשלב האנאלי), מי הוא כאן המשורר החולם ומי הוא הגבר הלוחם ומי הוא מלחך הפינכה ומי היא הנמפומנית וכו' וכו'.

עבודה נאה עושים בייחוד רמי חזקיהו בתור הפעוט נועם, שאף אחד אינו מעוניין בחברתו, חיים חובה בתור איתמר האלים, מיכאל כורש בתור גילי מלחך הפינכה, ברוריה אלבק בתור יפעת המפלרטטת, שלום שמואלוב בתור דנוש, הגיבור החולם הרומנטי, ויעל אמיתי בתור נעמה האמהית.

בועז עברון. "ידיעות אחרונות". 15.03.1988