קוויאר ועדשים

  • הצגה מספר: 652
  • הצגת בכורה: 08/11/2011
  • מספר הצגות שהועלו: 91
הועלה גם בשנים:
קוויאר ועדשים

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

ליאונידה הוא אבי משפחה ענייה בנאפולי.  את "פרנסתו" הוא מוציא מביקור בחתונות מדי ערב, שבהן הוא אוסף מכל הבא ליד, וממלא את כיסיו. למחרת בבוקר, אשתו ולריה משווקת את "הסחורה" באמצעות  אנטוניו, המחזר אחריה נמרצות. באחת החתונות, מחופש לקולונל, הוא מקים יחד עם עשירי  העיר עמותה שמטרתה לתמוך במשפחות שנמצאות מתחת לקו העוני. הוא מתכנן לאסוף תרומות שיזרמו היישר לקופה המשפחתית הפרטית שלו. לצורך זה הוא שוכר קשיש על כסא גלגלים, מסמרטט את  ביתו ובכך הופך את הקן המשפחתי לקורע לב ופותח כיס. קומדיה מטורפת ומצחיקה, עד דמעות, על החיים התוססים שמתחת לקו העוני.

תמונות מהצגה

סרטונים

קוויאר ועדשים

ביקורות

"מוני מושונוב ואבי קושניר במיטבם כשהם פועלים יחדיו. הבמה דווקא על רקע של עיצוב נאה )אלכסנדרה נרדי( גדוש פעלתנות רבה ומדויקת. שמעון כהן ויפית אסולין מפגינים נוכחות אנושית/, ג׳סאן עבאס, שחקן ערבי מוכשר, שנדרש להשמיע משפט ביידיש במבטאו הגרוני הכבד מה זה מצחיק! "

אליקים ירון. "מעריב". 17.04.2012

"מוני מושונוב ואבי קושניר מגישים איחוד נפלא על הבמה יש במחזה שילוב מוצלח בין המסורת הקלאסית של התיאטרון האיטלקי, השואבת השראתה מסגנון הקומדיה דל־ארטה,לבין הדרמה החברתית המודרנית הנטועה בהווי המקומי של המציאות בנאפולי. מוני מושונוב ידוע כשחקן קומי מוכשר ובשנים האחרונות גם הוכיח את יכולתו כבמאי מוצלח מאוד של קומדיות. ב״קוויארועדשים״ הוא מצרף את שתי היכולות הללו יחד ויוצר הפקה קצבית, מצחיקה וססגונית מאוד, הנעה בין יעילות מרובה על הבמה הנאה שעיצבה אלכסנדרה נרדי. "

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 07.03.2012

"מוני מושונוב, קומיקאי מנוסה, מתמחה בבימוי קומדיות מטורפות ומשחק בהן, ואבי קושניר מספק את הסחורה הקומית שלו ביד רחבה!.. הרגע הגדול ביותר נרשם כשהשחקן הערבי ג'סאן עבאס, המשחק את מפיוסו האיטלקי, דיבר ביידיש... "

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 5.04.2012