איש חסיד היה

בשיתוף תיאטרון חיפה

  • הצגה מספר: 662
  • הצגת בכורה: 25/10/2012
  • מספר הצגות שהועלו: 103
איש חסיד היה

על ההצגה

 מסע מרגש, מצחיק, מפתיע, מלא בחכמה ובאהבת האדם. במופע שזורים סיפורים, שירים מוכרים ואהובים וגם שירים חדשים שנכתבו בהשראת ההפקה החדשה, ריקודים ובדיחות מהווי החסידים- אנשים פשוטים שהאמינו בחשיבות השמחה שבלב, באהבת כל אדם באשר הוא אדם, אהבת הצדק והשלום.     

תמונות מהצגה

ביקורות

"המחזה שטווה דן אלמגור מקבל חיים חדשים בהפקה המשותפת לתיאטרון חיפה ול'הבימה'. זו הצגה בקצב אחר. מחזמר תוסס אמנם, אבל גם לא כזה שמבקש להתחנף לקהל שלו, ואפשר רק להתמלא הערכה לבמאי איציק ויינגרטן על ההערכה שהוא רוכש לקהלו. מילות המפתח הן צניעות ומשמעות, כמו החסידים שבהשראתם כתב אלמגור.רונה פרומצ'נקו וניצנת מקונן ריגשו אותי כהוגן עם הביצוע שלהן ל'איכה' העכשוי של שולי רנד.

דיויד בילינקה הקסים אותי בסיפורים על חלם ויגאל שדה שביחד עם גיל קפטן, מייצרים את התמונה החזקה של ההצגה על אודות היהודי שבולס ובולס ללא הרף כדי שאם יישרף על ידי הגויים - יעלה השמיימה באש ענקית 'כדי שידעו כולם שיהודי לא נשרף ככה סתם'. ואי אפשר שלא להזכיר את עדי ארד שניחנה בקול מהשמיים, את אתי ועקנין ונדיה קוצ'ר עם הקולות הגדולים שלהן ואת יגאל מזרחי וצחי הלוי. מי שמשלים את תמונת היוצרים הוא אורי וידיסלבסקי שחתום על העיבודים המוסיקליים.

רון שוורץ. "גלובס". 25.01.2013

"מי שחושב שחסידים זה עניין לאשכנזים בלבד, טועה בגדול, על פי תפיסתם של דן אלמגור ואורי וידיסלבסקי. החסידות עבורם היא מצב נפשי המסתתר בתרבות העממית של רוב קהילות ישראל. זהו מופע של חבורת שחקנים ישראליים מודרניים הלבושים בבגדים יומיומיים ומביאים את הסיפורים ואת השירים עם המון אנרגיה חיובית וללא גרם אחד של אירוניה וציניות. זה הקסם של ההצגה וקשה מאוד לעמוד בפניו. כל אחד מהשחקנים מביא לבמה את הצבע הייחודי שלו ועם כולם עשו אורי וידיסלבסקי והמדריכה הקולית ליאת פרלוב, עבודה נהדרת.

יחד עם הבימוי רב הדמיון של איציק ויינגרטן והכוריאוגרפיה האנרגטית של יעל תורג'מן, יוצרת הקבוצה הזאת מסע מהנה בתוך העולם המכושף של הסיפור החסידי".

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 01.2013