אלינג

  • הצגה מספר: 613
  • הצגת בכורה: 27/04/2008
  • מספר הצגות שהועלו: 50
אלינג

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

אלינג דרמה אנושית אלינג, גבר הקשור לאמו בכל נימי נפשו, וחברו לחדר של ביארן ,בתול גס רוח חרד מקשר- הם הזוג המוזר של אוסלו. שתי נשמות תועות ומבולבלות שעושות את צעדיהן הראשונים בעולם החיצוני, "הנורמלי", בתום שנים של אשפוז ובידוד. שירותי הבריאות מספקים להם דירה בעיר ועליהם להתערות בקהילה ולקיים חיים עצמאיים, אחרת יוחזרו לבית החולים. הם משקיעים את כל מרצם בשכנוע העובד הסוציאלי שלהם כי הם נורמליים, גם אם זה אומר שהרבה יותר בטוח לישון בארון...

מחזה מצחיק ונוגע ללב המבוסס על ספר נורבגי נודע.

תמונות מהצגה

ביקורות

"יש מידה לא מועטה של רומנטיקה בהתפתחות העלילה שבה מוצאים את מי שהוגדרו כמשוגעים ושוחררו לנסיון אל בין השפויים, את ישועתם בין המשוררים, שאילמלא שירתם היו מן הסתם מוכרזים על סמך חייהם, כמשוגעים. בסופו של דבר המשוררים מצילים את המשוגעים ואהבה בין גבר לאישה ובין אדם לאדם מחזירה את התקווה לבני האדם. עבודת הבימוי הראשונה של הויברגר מעוררת הערכה בעיקר בתחום הדרכת השחקנים.

נכנעתי לקסם הדמויות, גם של דמויות המשנה שמעון כהן המאופק, קארין אופיר המגוונת בשלוש דמויות די קריקטוריות ואהרון אלמוג כבוהמיין אולטימטיבי. אבל בעיקר לתום של אורי הוכמן בתפקיד ביארן והחן של דב נבון בתפקיד הראשי, סוף סוף תפקיד לא קומי שאותו הוא עושה - כמו שציפיתי - בצורה מרשימה ביותר.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 29.7.2008

"הויברגר בעבודת בימוי מורכבת, מעמיד הפקה מלוטשת ומשוחקת להפליא. דב נבון בתפקיד הראשי מוסיף כאן עוד דמות לגלריית הלוזרים שגילם במשך השנים. אבל בניגוד לנודניק מ'נודניק', אלינג אינו סובל מתחושת אפסיות או החמצה אלא דווקא מקושי הפוך - ליישב בין תפיסתו העצמית ובין העולם שמסביבו.

אורי הוכמן בתפקיד ביארן כמעט גונב את ההצגה. הוא מסתובב על הבמה בצעדים מגושמים ופולט את הרפליקות שלו בדייקנות בלתי רגילה. גם שמעון כהן ואהרון אלמוג סימפטיים מאוד. קארין אופיר מדלגת בכשרון בין שורה של דמויות משנה קריקטוריות. הכימיה הנהדרת בין השחקנים, מספקת שעתיים חביבות ומקוריות מאוד.

איתן בר-יוסף. "עכבר העיר". 29.7.2008