השוטר אזולאי

  • הצגה מספר: 631
  • הצגת בכורה: 19/11/2009
  • מספר הצגות שהועלו: 226
תוכניה
השוטר אזולאי

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

השוטר אזולאי על-פי הסרט המצליח ועטור הפרסים של אפרים קישון סיפור חייו של אזולאי, שוטר שלא הצליח להתקדם מעל דרגת שוטר מקוף פשוט בכל עשרים שנות שירותו הנאמן במשטרה. עפ”י סרטו הקומי-דרמטי של אפרים קישון שזכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר והיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר בשנת 1972 .  

תמונות מהצגה

סרטונים

השוטר אזולאי

ביקורות

"המחזאי דניאל לפין והבמאי מיכה לבינסון יצרו מחווה לסרט 'השוטר אזולאי' בכיכובו של מוני מושונוב. לבינסון מעלה על הבמה באהבה את רוחן של הדמויות הצבעוניות העדתיות בסיוען המעולה של מעצבת התפאורה נטע הקר, מעצבת התאורה פליס רוס ומעצבת התלבושות עפרה קונפינו. הבימוי מתווה תמונה אנושית קלילה, תואמת את רוח כתיבתו של קישון על רקע התרפקות חזותית על שנות העבר והתרבות המקומית של תל אביב ויפו.

אך עיקרה של ההצגה הזאת הוא במשחק של צוות שחקנים גדול ומהוקצע. בולטים בו דב רייזר, פיני קידרון, גבי עמרני, רוברט הניג. ובעזרתם, בבימויו הרגיש של לבינסון, ניצב מוני מושונוב הנפלא בתפקיד הכפול שלו כשוטר אזולאי וכמחווה לרוחו של שייקה אופיר. 'השוטר אזולאי' היא בסופו של דבר הצגה ישירה ומתקשרת היטב עם הקהל שידע את קישון ושייקה אופיר ועם הקהל שמבלה כבר שנים רבות עם כשרונו של מושונוב.

צבי גורן. אתר "הבמה". 9.12.2009