טנגו

  • הצגה מספר: 226
  • הצגת בכורה: 07/03/1967
  • מספר הצגות שהועלו: 85
הועלה גם בשנים:
טנגו

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה הוא פארסה המתארת את מאמציו של בן למשפחה בוהמית ובלתי שגרתית, לחולל שינוי ולהחזיר את התא המשפחתי שלו, לאורח חיים "נורמלי" בהיפוך של התפקידים המסורתיים, דווקא האב הוא הפילוסוף הרדיקלי, האם היא שמגלה חופש מיני וקלות דעת, הסבתא שהיא מעט מטורפת וחובבת משחקי קלפים והדוד שנראה כסובל מחרדה קיומית. כנגד החבורה הססגונית הזו, ניצב הבן השמרן ששואף לבטחון, משמעת , הגיון צרוף וסגנון חיים"נורמלי" אמביציה שהוא חותר לממש, באופן פרדוקסלי, באמצעות סחיטה, איומים, מזימות פתלתלות ורמאויות בסגנון הישן והטוב. 

תמונות מהצגה

ביקורות

"טנגו הוא קודם כל מחזה מרתק. ערכו הספרותי והשתייכותו הסגנונית עוד ישמשו נושא לדיונים נרחבים. מבחינה תיאטרונית חשוב רק לציין כי המחזאי הצליח לכתוב קומדיה שנונה מאוד על מועקותו התהומית של הקיום האנושי ועל משמעות החירות. השחקנים כולם טובים אך כמובן יש שניים שהם טובים עוד יותר. ליא קניג ושרגא פרידמן. הם מגלמים את המחוללים המשמינים של מהפכות העבר בשליטה מקצועית מוחלטת ובהומור חד וצורב. הומור אחר שפוך על משחקה של עדה טל בתפקידה של הסבתא הקלפנית שכולה אנושיות.

הגר אנוש. "ידיעות אחרונות". 14.3.1967

"הצגה מרשימה יותר מכל הצגת מחזה אוונגרדי שראינו עד כה. אולם זאת רק בחלקו הראשון. בשתי המערכות הראשונות ראינו תיאטרון טוב ואף מעולה. הבמאי ברדיני מתגלה כאיש תיאטרון מובהק שכל סודות הבמה נהירים לו. הוא נותן במחצית הראשונה הצגה חיה ותוססת. אשר למשחק, מורגשת ידו המדריכה של הבמאי. שרגא פרידמן מבריק בתפקידו ונראה שהוא נתפר ממש לפי סגולותיו. דליה פרידלנד החיננית והמוכשרת משכנעת בתפקיד הצעירה הנורמלית והמקולקלת.

ד"ר א. פוירשטיין. "הצופה". 17.3.1967