אנשים קשים

  • הצגה מספר: 397
  • הצגת בכורה: 14/11/1987
  • מספר הצגות שהועלו: 156
הועלה גם בשנים:
אנשים קשים

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

רחל, רווקה מזדקנת, חיה עם אחיה סיימון באנגליה. עם שובו מביקור בישראל, של אחרי מלחמת ששת הימים, מביא איתו סיימון את אליעזר וייגרטן, גרוש ישראלי תמהוני, ירושלמי מן הישוב הישן. איש גמלוני ורך לב שרדיפת האמת והטוהר, סיבכו עליו את נפשו התמימה. בדרך מיוחדת ומוזרה, נרקם משהו עדין ושביר בין רחל למודת האכזבות, לבין החתן המבהל והחשדן. אלא שסיימון, שכל חייו היה תלוי באחותו וחי את חייה, הוא גם זה שהורס את הקשר שהחל להירקם בין שני האנשים הבודדים ומגרש את מי שבא לרשת את מקומו בעולמה של רחל.             

תמונות מהצגה

ביקורות

"המחזה זוכה להעלאה מחודשת אחרי כמעט 15 שנה והשנים היטיבו עימו. ההישג הגדול של ההצגה הוא ליהוק בעל השראה : יוסי פולק האגרסיבי בדרך כלל בתפקיד החתן המעוך והמהוה במשחק עצור, עצוב ומרגש. ניסים עזיקרי הנינוח והרך בדרך כלל בתפקיד האח האגרסיבי והשתלטן שאינו מאבד את חינו. רבקה גור השופעת מרץ ואנרגיה בדרך כלל בתפקיד מאופק ומעובד לפרטיו שזוכה בכך למשנה כוח. ונחום בוכמן בתפקיד החריף והאפיזודי המעניק בעצם קיומו דגש לאיכותן של הדמויות.

מיכאל הנדלזלץ. 24.11.1987

""אנשים קשים' היא הצגה קאמרית המאפשרת לארבעה שחקנים מצויינים להפגין את כשרונם בנדיבות בהדרכה מיומנת מאוד של חנן שניר הבמאי. רבקה גור הצטיינה במשחק מאופק מאוד של הכלה המתוסכלת אך לא אובדת התקווה. ניסים עזיקרי, מטובי השחקנים בארץ, הפליא לגלם את דמות האח ויוסי פולק היה תמהוני כן ורגיש. נחום בוכמן בתפקיד בעל הבית הוכיח כי כנראה אכן אין תפקידים קטנים כאשר המשחק מיומן.

מירי פז. "דבר". 24.11.1987