חלון בלהות

  • הצגה מספר: 435
  • הצגת בכורה: 16/04/1992
  • מספר הצגות שהועלו: 170
חלון בלהות

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

קומדיה של פיתויים ושקרים בחלונות הגבוהים, המתרחשת בסוויטה במלון וסטמינסטר במהלכו של ערב קיצי אחד בשנת 1989.  

ריצ'רד ווילי, חבר פרלמנט מן השמרנים, מתכונן לבלות לילה במלון מול הפרלמנט עם ג'יין, כתבנית במפלגת הלייבור. אבל גופה, שמתגלית בין חלונות חדר המלון בקומה השישית, הופכת את ליל האהבה לסיוט.
כדי להיחלץ מהתסבוכת, העלולה להמיט אסון על הקריירה הפוליטית של ווילי, ולפני שהסקנדל יגיע לידיעת אשתו, הוא פונה בבקשת עזרה ליועץ התקשורת שלו, ג'ורג' פידגן  שמצליח למנוע את שערוריית המין בעיתונות.  

המחזה מבוסס על שתי פרשיות אהבים של שני פוליטיקאים בריטיים בתקופת שלטונה של גברת הברזל, מרגרט תאצ'ר.

תמונות מהצגה

ביקורות

"מחזה בריטי, עם במאי ותפאורן בריטי ושחקנים ישראליים, רובם מוכשרים אך ללא הקלילות הבריטית שהולכת עם הסוג הזה בעיקר במערכה הראשונה. הלחץ משתחרר אחרי ההפסקה. נתן דטנר מגזים כסגן השר שהסתבך. כשהוא משתחרר ומשתפר מגיעה המערכה השניה, והכדור עובר לאבי אוריה בתפקיד מזכירו של סגן השר. תפקיד קומי מצויין שגונב את ההצגה. הרגעים הטובים של ההצגה הם כאשר השניים האלה עובדים כצמד מתואם. בין תפקידי המשנה יש כמה שחקנים שעושים עבודה יפה, ביניהם דבי בסרגליק, ז'אק כהן, ליביה חכמון-איילי ושמעון כהן.

שוש אביגל. "חדשות". 2.10.1992

"כיאה לקומדיה מהסוג הנ"ל, אפשר לקבל בהצגה בדיוק מה שרוצים. קלילות, חינניות, רעננות והרבה הומור אנגלי. בין תפאורת בית המלון המכובד מתרוצצים השחקנים ללא הפוגה ולא מאפשרים דקה אחת של שיעמום. נתן דטנר בדמותו של חבר פרלמנט חלקלק וקרימינלי, מבצע תפקיד אמין ומשכנע ושותפיו לבמה - אבי אוריה, רמה מסינגר, ז'אק כהן ושמעון כהן - מפגינים גם הם משחק זורם וסוחטים מהקהל רעמי צחוק ברגעים הנכונים.

אייל גוטמן. "קול חיפה". 2.10.1992