אנה קרנינה

בשיתוף עם תיאטרון באר שבע

  • הצגה מספר: 610
  • הצגת בכורה: 18/11/2007
  • מספר הצגות שהועלו: 131
אנה קרנינה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

אנה קרנינה קלאסיקה בעיבוד חדשני אנה היא אשת חברה פופולארית ומכובדת, הנשואה לבעל שאותו אינה אוהבת, ואם לבן. קונסטנטין לוין הוא בעל אחוזה עשיר, שאינו חש בנוח בחברה הרוסית האריסטוקרטית ומעדיף את חיי הכפר. אנה נאלצת להתמודד עם נקמנותו של בעלה ועם הבידוד החברתי שניכפה עליה מפאת בגידתה בו. לוין מתקשה להתגבר על סירובה של קיטי להינשא לו משום שהעדיפה את וורונסקי על פניו. הוא מתמסר יותר ויותר לעבודה הפיסית ולכתיבה מקצועית. הרהוריו של לוין על משמעות החיים פוסקים משהוא זוכה לבסוף באהבתה של קיטי. המשמעות שאנה מוצאת באהבתה הייצרית לוורונסקי דועכת בבליל של חשדות ומורפיום עד שהיא משליכה את עצמה מתחת לגלגלי רכבת.

תמונות מהצגה

סרטונים

חלק א

חלק ב

ביקורות

"יש כאן בהחלט הישג יפה. לא קל לעבד רומן כל כך מורכב כמו 'אנה קרנינה' לבמה. על במה כמעט ריקה, עם מסכים שחולפים מצד אל צד ומגלים ומכסים רגעי חיים, הבמאי אילן רונן ביים בצורה זורמת ויפה. הסגנון המקוטע אמנם יוצר קצת בהתחלה תחושה של משחק מסומן, אבל בהמשך הביצוע הופך מרשים ועמוק.

מבין השחקנים בתפקידי משנה אפשר לציין את אלכס אנסקי הוותיק וגם את הילה וידור ודורית לב-ארי, אבל מעל כולם מי שנושאים את ההצגה הזאת על כתפיהם הם יבגניה דודינה כאנה ורמי הויברגר כלוין. שניהם מביאים בפנינו את מלוא העוצמה של הדמויות המיוסרות והספקניות הללו בביצועים רגישים שנבנים בהדרגה לשיאים מרשימים. הביצוע שלהם פשוט ממחיש משחק של חיים ומוות של טולסטוי שאפילו היום נשמע חזק ועדכני להפליא. לסיכום הצגה יפה מאוד.

שי בר-יעקב. 4.01.2008