נשף הגנבים

  • הצגה מספר: 154
  • הצגת בכורה: 26/10/1957
  • מספר הצגות שהועלו: 33
נשף הגנבים

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

זהו משל אירוני על החיים כבמת תיאטרון. פקחות מעודנת וחריפה, סמכות בלתי מעורערת של תחושה אריסטוקרטית מרוממים את המחזה למעמד של טירוף.  

העלילה מספרת על שלושה גנבים המתנכלים לכמה גבירות עשירות ואופנתיות. שלושת הגנבים מצליחים, איך שהוא, להיכנס לבית קורבנותיהן. שם מתרחשות קנוניות והתרחשויות משעשעות ביותר.

תמונות מהצגה

ביקורות

"נשף הגנבים" שייך למסורת הגדולה - איטלקית צרפתית, מסורת של קומדיה - פארסה, קומדיה בלט, ז'אנר שהצרפתים מבקשים להחייתו בימינו - ואנוויי הוא וירטואוז בו. הוא יורד לעיתים עד ללאביש ומצד שני מתרומם בו עד לקומדיה רצינית יותר - של מוריבו ומתוך בטחון וידיעה, קנה לעצמו חירות להסיג תחומים, לערבב תחומים, להיות ציני וסנטימנטלי כאחד, שובב ורציני - ועל הכל איש תיאטרון שהבמה מעוררת בו שכרון, רצון למצוא חן ולהינות.

התפאורות של ארנון אדר, משרות רוח עליזה, מציירות את הרקע הצבעוני מושך הלב, למחופשים למניהם. וכן התלבושות והתנועה הכוריאוגרפית בסצינות של פנטומימה, ניכרת בהם ידה האמונה של גרטרוד קראוס. הבמאי היי קיילוס, כשרונו, מגמתו האמנותית, ניכרות יותר בדרמה מאשר בקומדיה קלה מסוג זה.

עזרא זוסמן. " דבר". 8.11.1957

רפאל קלצ'קין ותמר רובינס, קרובים יותר מן האחרים לסגנון הנכון של הצגה זו. שלמה בר-שביט וגילה אלמגור, מבצעים את תפקידי גוסטב וג'ולייט בחן ובחמימות. אבנר חזקיהו איננו לורד אנגלי - אך הוא משעשע.

ר. עזריה. "מעריב". 8.11.1957