מלון קטן בצד

  • הצגה מספר: 373
  • הצגת בכורה: 07/05/1985
  • מספר הצגות שהועלו: 44
מלון קטן בצד

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

אלבר פנגלה, קבלן פריזאי במיטב שנותיו, נשוי מזה עשרים שנה לאנג'ליק העריצה, אבל חומד-מאוד את מרסל פנטורל הצעירה יותר, אשתו של שכנו ושותפו, הארכיטקט ז'ורז' פנטורל. הוא מנצל מריבה בין בני הזוג בכדי לטעת בלב מרסל את הרעיון כי חובתה לבגוד בבעלה ואתו. הוא  בורר לו מלון קטן בצד שבו יסייע למרסל פנטורל לבגוד בבעלה. אולם העניינים מסתבכים ודמויות רבות נוספות לפארסה ומעוררות את השאלות :   מי לבשה את השמלה האדומה ? מי הפר את חוקי המוסר ? מי זה ומי זו אשר העזו לבלות לילה מפוקפק במלון "רנדוו" ? חידה. אך תנוח דעתכם : החידה תיפתר, האשמים האמתיים יימצאו, והכל הכל, למרבה הפלא, יבוא על מקומו בשלום.          

תמונות מהצגה

ביקורות

"מלון קטן בצד' שוב בתרגומו המבריק של ניסים אלוני, היא עוד אחת מפארסות חדר המיטות של פדו, שבהן תלוי הכל בקצב הנכון שבו מופעלת המכונה הקומית המשומנת היטב, שסוד קיסמה הוא הלגלוג העצמי, הטירוף הקומי במסגרת היציבה מאוד של המשפחה הבורגנית מהמאה שעברה. הבמאי מיכאל גורביץ' מצליח לעיתים קרובות בקיום קצב זה בהרפיתו ומתיחתו חליפות ויש בו גם כמה פנינים של ממש.

אחת מהן היא תמונת הפיתוי של הסטודנט התמים על ידי המשרתת החשקנית, תמונה שהיא ממש כוריאוגרפיה שמצטיינת בה בייחוד ענת הרפזי בתור המשרתת ויקטורין. אבי פניני מצחיק מאוד בתור האורח הגמגמם הבלתי קרוא. בתפקידים מהוקצעים בוצעו ע"י רבקה גור בתור הרעיה המרשעת, שלמה בר-שביט בתור בעלה, מוסקו אלקלעי בתור השכן, טינה טולין - היא וענת הרפזי הן פשוט תאווה לעיניים, אורי אברהמי בתור בעל מלון סיני, בעל יצר גנבה לא ידע שובעה.

בועז עברון. "ידיעות אחרונות". 8.5.1985

"מיקי גורביץ' הוא מפריס פארסה מעולה. רבקה גור, טובה מאוד. אבי פניני, שמעון כהן ואורי אברהמי, מצחיקים כהוגן. מוסקו אלקלעי, מעורר סימפטיה עד כי האנושיות שלו אפילו מאיימת לחרוג מגבולות הז'אנר. ענת הרפזי, מושכת וגם אמינה. אהבתי גם את הגשם שירד על הבמה.

מנחם פרי. "חדשות". 14.5.1985