בני המיניסטר

  • הצגה מספר: 55
  • הצגת בכורה: 26/08/1940
  • מספר הצגות שהועלו: 60
תוכניה
בני המיניסטר

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

חדר המתנה במנסטריון לחינוך. טורן, ראש המחלקה, אריסטיד השמש, ליאון השליח והעיתונאית מונא קורטוא משוחחים על המיניסטר החדש, הצעיר, שעומד להגיע למשרדו  לראשונה.  

המיניסטר החדש, רוברט פאבר-מארין, מופיע יחד עם אמו סילביה ואשתו אנט. בזמן שבנה נכנס ללשכתו החדשה לטקס קבלת התיקים, נשארת אמו בחדר ההמתנה  עם גבריאל, השמש השני במניסטריון.  

לאחר שיחה קצרה מתברר לשניים שבעבר היו נשואים ושהמיניסטר החדש הוא לא אחר מאשר בנו של גבריאל.    

תמונות מהצגה

ביקורות

"הפעם נהגה 'הבימה' כאותו בעל בית חכם המצטיין באמנות של הכנסת אורחים : הכל הותאם להנאתו של האורח - היין הולם את תפריט הסעודה, הכורסה נוחה לישיבה, השיחה נאה, משעשעת, לא ריקנית, אך בשום פנים אינה מכבידה על מצפונו והלך נפשו של האורח ואינה פוגעת בהשקפת עולמו. ואמנם הקהל ידע להעריך הכנסת אורחים זו וליבו טוב עליו בשבתו בתיאטרון ובצאתו ממנו. ערב של קורת רוח, אין זה דבר קל בימינו.

ההצגה מצטיינת בחוש מידה, בבניין הגיוני ובחוסר פרטנציוזיות ואולי זה הדבר החשוב שבה. בדרך זו עשויות התפאורות של ג'ניה ברגר ומוסיפות לווית חן ואחדות לכל ההצגה.

לאה גולדברג. "דבר". 01.09.1940

"להקת 'הבימה' שיחקה פארסה זו בדרך שמשחקים קומדיה קלאסית, בצורה קשה קצת. אולם יוגד נא לשבחה : שיחקה יפה. במקום הראשון התבלט ברטונוב בתפקיד של שמש המיניסטר. משחקו המרוכז מצא מאוד חן בעיני הקהל. הוא כאילו נולד לשחק תפקידים קומיים. הייתה מעין תחרות בינו לבים תמרה רובינס, אמו של המיניסטר שגילמה בכושר רב את טיפוס המטרוניתא בחוגים הפוליטיים. השלישי שהצליח בעיצוב דמותו כשני הראשונים הוא קלצ'קין, המיניסטר לחינוך.

ש. ס - קי "ידיעות אחרונות. 30.08.1940