מי מפחד מווירג'יניה וולף ?

  • הצגה מספר: 309
  • הצגת בכורה: 06/11/1976
  • מספר הצגות שהועלו: 131
הועלה גם בשנים:
מי מפחד מווירג'יניה וולף ?

על ההצגה

בקמפוס שלו בניו אינגלנד,  ג'ורג', פרופסור מסורס ומרתה ,אשתו העויינת וחסרת המעצורים הופכים ערב קוקטיילים להשתלחות חסרת מעצורים בדבר גילויים מסולפים. עד מהרה אורחיהם של הזוג - פרופסור זוטר ואישתו האפרורית - נשאבים אל תוך מערבולת הזעם והסלידה של השניים.   ג'ורג' ומרתה משלים עצמם שיש להם בן, אשליה המלכדת במקצת את בני הזוג ומתחזקת את הקשר ביניהם. תוך כדי שתיית אלכוהול בלתי פוסקת, מתגלים מערכות היחסים המעוותות  של בעלי הבית, והזלזול והעלבונות המערערים גם את מערכת היחסים של הזוג הצעיר.    

מתוך ראיון שערך שרגא הר-גיל מ"מעריב" עם מרים זוהר ערב חזרתה לתפקיד מרתה ב'ורג'יניה וולף לאחר כ - 12 שנה:  

"השבוע נפגשנו עם מרים זוהר העוסקת עתה עם הבמאי והצוות המקורי של 'מי מפחד מורג'יניה וולף' בחידוש ההצגה.היא מספרת : 'בעזרת הבמאי אנו משתדלים לחזור לאווירה של אז, לשאול שאלות, לחיות מחדש. נסיון החיים שנוסף לנו מאז, גם הוא עוזר בגיבוש הדמות, שהרי המחזה דן באהבה ובבדידות, נושא שתמיד אקטואלי אצל כל אחד מאיתנו.              

תמונות מהצגה

ביקורות

"לאחר הפסקה מאונס שלמעלה משנה וחצי תופיע בימים אלה השחקנית מרים זוהר במחזהו של אדוארד אלבי 'מי מפחד מורג'יניה וולף' כמרתה, תפקיד אותו מילאה לפני כ - 12 שנה ובו זכתה להצלחה רבתי. כי מי שראה בזמנו את מרים בתפקיד זה לא יוכל לשכוח את פקעת העצבים המזעזעת והמזוועת, אותה גילמה אז. ראינו אישה במצבה הקשה ביותר, שכל אשליותיה כלפי עצמה למול חייה הולכים ונהרסים תוך שעות אחדות.

ראינו ואישה במערומיה הנפשיים והיא נותנת חופש ליצריה הנסתרים ושוב אינה שולטת בהם. מאידך, גם ראינו על הבמה אישה תרבותית, שכל מעייניה להשאיר רושם טוב על הבאים במגע עימה. היה זה מפעל תיאטרוני שלם, שיעור במשחק אמיתי ומשכנע. מרים זוהר היא שחקנית בכל רמ"ח אבריה שקורצה מאותו חומר שכל במאי חולם 'ללוש' אותו.

שרגא הר-גיל, "מעריב". 07.11.1976