הלילה השניים עשר

  • הצגה מספר: 339
  • הצגת בכורה: 25/09/1980
  • מספר הצגות שהועלו: 140
הועלה גם בשנים:
הלילה השניים עשר

על ההצגה

קומדיית טעויות רומנטית על שני תאומים: ויולה וסבסטיאן, שספינתם נשברת והם נקלעים לחוף איליריה ולמערבות של אהבה וקינאה. כדי להגן אל תומתה מתחפשת ויולה לגבר בשם סזאריו והופכתו למשרתו של הדוכס האציל אורסינו ואף מתאהבת בו. הדוכס מאוהב באוליביה, הגבירה החסודה שמתנזרת מכל חברת גברים מאז מתו עליה אביה ואחיה ובאובסיסיביות מחזר אחריה. לכן הוא ממנה את ויולה-סזאריו כשליחו לדבר האהבה. כאשר פוגשת בו אוליביה היא מתאהבת בשליחו הצעיר והעדין של הדוכס באותה העת נכנס גם סבסטיאן, אחיה התאום של ויולה לעיר יחד עם אנטוניו- רב החובל שהציל אותו. סבסטיאן זהה לחלוטין במראהו לוויולה המחופשת ומכאן מתחיל הבלבול.

הלילה ה - 12 הוא סיפור אירוטי על אהבה בין גבר, אישה ונער, סיפור מצחיק עד דמעות על שיכור מועד, אביר מטומטם ומשרתת ערמומית וסיפור עצוב על יהירות ועל בדידות.

תמונות מהצגה

ביקורות

"הצגת עמרי ניצן עליזה, משעשעת, עשירה בהמצאות ומצטיינת בעבודה עם שחקנים וותיקים בשבירת דמותם הקבועה שהתגבשה במשך השנים. ההישג של ההצגה בשטח המשחק שייך ללא ספק לנסים עזיקרי שנותן כל מה שיש לו בעיצוב דמותו של מלבוליו הוא מועסק לאחרונה הרבה בתיאטרון ומפתיע כאן במשחק מלא חיים וביכולת אשר לא תיארנו לעצמנו שהוא מצטיין בה. משחקו מהווה שיא הקריירה הארוכה שלו. ההפתעה השניה של הערב היא מיקי קם. שחקנית זמרת צעירה מגלה כשרון חי ותוסס. עזרא דגן, עמוד התווך של ההצגה, כמעט ואינו יורד מן הבמה ותמיד מעורר עניין.

דליה פרידלנד מגלה שיש לה גם חוש קומי, דבר שלא ידענו עד כה, והדמות שהיא מעצבת טובה מאוד. הוא הדבר עם גדעון זינגר המצליח ליצור דמות משעשעת. יחד עם מוסקו אלקלעי , בן זוגו המצויין, והזוג מעורר רעמי צחוק. בסיכום, זו הצגה עליזה, משעשעת, צבעונית שכדאי לבקר בה בשל שני הישגיה : הבימוי הרענן והעיקר - משחקו של נסים עזיקרי שנחרת בזיכרון וחודר לעומק.

ד"ר אמיל פוירשטיין. "הצופה". 03.10.1980

"מחזה זה מהווה כר פעולה מצויין לקומיקאים מעולים כגדעון זינגר באחד מתפקידיו הטובים ביותר, מוסקו אלקלעי, יעקב בן סירא ובעיקר עזרא דגן במפגן משולב של משחק, פנטומימה, שירה ואפילו נגינה הומוריסטית. משחקו של נסים עזיקרי נוגע ללב ודליה פרידלנד מוכיחה כי לשאר כישוריה הוסיפה את ריקוד הפלמנקו. סך הכל, קומדיה משעשעת וצבעונית עם הברקות מקוריות של הבמאי עמרי ניצן

"במחנה". 5.11.1980