תשוקה

  • הצגה מספר: 363
  • הצגת בכורה: 30/07/1983
  • מספר הצגות שהועלו: 98
תוכניה
תשוקה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

המחזה "תשוקה" היא גירסה נוספת, אך מיוחדת במינה של המשולש הנצחי - בעל, אשה ומאהבת צעירה.   אלינור וג'יימס חיים יחד בהבנה ובחיבה במשך עשרים וחמש שנה עד שפולשת לחייהם קיית הצעירה, המושכת את ג'יימס להרפתקת אהבים המסחררת את ראשו ורגשותיו, מערערת את סדרי חייו, ומביאה את יחסיו עם אשתו למבוי סתום. אלינור, האשה הנבגדת, שעולמה התמוטט עליה, מנסה להיאבק בדרכה שלה על אהבת בעלה ושלימות נישואיהם.   מה שהופך את הדרמה הזו למחזה מיוחד, היא נוכחותם של הכפילים - ג'ים ונל - המתקיימים על הבמה לצד שני בני הזוג, ומשמיעים בקול רם את מחשבותיהם הנסתרות ורגשותיהם הכמוסים. הם יצליח ג'יימס להחזיק באשתו ובאהובתו כאחד? האם תסכים אלינור להתחלק באהבת בעלה עם ידידתם הצעירה? האם תצליח קיית להפיל ברשתה בעל נוסף, כפי שכבר עשתה בעבר? כמו החיים עצמם, אין למחזה "תשוקה" תשובות חד משמעותיות.

תמונות מהצגה

ביקורות

"שלמה בר-שביט נראה משועשע מאוד כסאטיר הבוחש מאחורי הדרמה, לעומת יהודה אפרוני הסולידי, המיוסר והמאופק. ליא קניג מפגינה הבעה פקחית ככפילתה של חנה מרון המיושבת והטראגית. מהנה לראות ארבעה ווטראנים המשחקים זה עם זה וזה בצד זה. זוהי בהחלט חבורה שאפשר להפקיד בידיה במה נאה לעין. מירב גרי בתפקיד הצעירה, אספנית הגברים הנשואים, היא פצצת סקס עגלגלה - והבמאית איפשרה לה להתיז ניצוצות של חושנות עגבנית ועליזה.

יהודית אוריין. "ידיעות אחרונות" 27.09.1983

"חנה מרון משחקת את האישה הנבגדת וליא קניג את כפילתה. גם הדמות מעניינת יותר כי הזדהות הצופה היא לצידה וגם שתי השחקניות האלה מסוגלות ליצור משהו המעורר הזדהות ואף הערכה לעבודתן כשחקניות.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 23.09.1983