זעקי ארץ אהובה

  • הצגה מספר: 458
  • הצגת בכורה: 05/03/1994
  • מספר הצגות שהועלו: 44
הועלה גם בשנים:
זעקי ארץ אהובה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

הכומר הדרום-אפריקני השחור, סטיבן קומאלו, מחליט לעזוב את כפרו ולנסוע לראשונה בחייו ליוהנסבורג במטרה להשיב את בנו, אבשלום.

לאחר מסע חיפושים ארוך ומיוסר הוא מוצא אותו, אבל הציפיות לשובו של הבן לגבעות איקופו מתפוגגות. אבשלום, בהשפעת בן דודו מאתיו וידידיו, מתפתה ליטול חלק בשוד של לבן אמיד, שבמהלכו נהרג בעל הבית מאקדחו של אבשלום. רק לאחר מכן מתברר לאבשלום שהנרצח הוא ארתור ג'ארביס, לוחם למען שיויון זכויות לשחורים, בנו של ג'יימס ג'ארביס, בעל חווה העשיר מאיקופו.   בסופו של דבר מוצא סטיבן את בנו מאחורי סורג ובריח. תקוותו שישוחרר, מתבדה לאחר שאבשלום מודה באשמה. האופטימיות של סטיבן ואמונתו בחפותו של בנו מתערערות כאשר הוא שומע את וידויו. סטיבן נקרע בין כאבו לבין אמונתו הדתית. האם עליו לייעץ לאבשלום, בנו, לספר את האמת בבית המשפט ובכך להביא לאובדנו, או לשקר ולהינצל. סטיבן קומאלו פונה לג'יימס ג'ארביס לעזרה, אך הלה אינו מגלה אהדה לאביו של רוצח בנו. נאמנותה של אירינה, נערתו של אבשלום, עומדת למבחן. אף שהיא יודעת כי אבשלום עלול לא לחזור לעולם, היא נודרת לחכות לו ומסכימה להינשא לו בכלא, כדי שהילד שהיא נושאת ברחמה ישא את שמו של אבשלום. בית המשפט מזכה את שני הנאשמים האחרים, המשקרים בעדותם, אך אבשלום הדובר אמת ומביע חרטה נידון למוות בתליה. סטיבן חוזר עם אחיינו הקטן, אלכס, לנדוטשני כפרו, מכנס את עדת מאמיניו בכנסיה ומודיע להם על כוונתו להתפטר מכהונתו, לאחר שאבדה אמונתו.  

התמונה האחרונה מתרחשת טרם עלות השחר ביום הוצאתו להורג של אבשלום. היחסים בין שני האבות, סטיבן וג'יימס, משתנים כאשר ג'יימס מבין שאינו בודד בכאבו כאב ששכל בן. הוא בא אל ביתו של סטיבן, מושיט את ידו לעזרה ומפציר בו להישאר בכהונתו. תחילתה של ידידות נוצרת בין השניים כאשר שעת ההוצאה להורג, ארבע לפנות בוקר, מגיעה.

תמונות מהצגה

סרטונים