הסוחר מוונציה

  • הצגה מספר: 657
  • הצגת בכורה: 10/05/2012
  • מספר הצגות שהועלו: 183
הועלה גם בשנים:
הסוחר מוונציה

יוצרים

שחקנים

על ההצגה

דמותו של שיילוק, מהדמויות המרתקות ביותר ביצירתו של שייקספיר. מחד, אדם מעונה וסובל, זר ודחוי בקהילה בה חי, אב דואג לבתו היחידה ג'סיקה ומאידך, הסטריאוטיפ האנטישמי של היהודי המלווה בריבית, אכזר ונקמן, כפי שהצטייר לאורך ההיסטוריה. ממחזותיו הנודעים והפופולאריים של שקספיר שמועלה שוב ושוב בתיאטרון ובקולנוע והפך זה מכבר לשם דבר.  

המחזה "הסוחר מוונציה" הועלה בתיאטרון השיקספירי "GLOBE TO GLOBE " בסוף חודש מאי 2012 וזכה להצלחה גדולה. הפסטיבל בתיאטרון הגלוב חל ב-23 באפריל, יום הולדתו של ויליאם שקספיר. זהו פסטיבל שקספיר הגדול ביותר שנוצר עד כה. בפסטיבל השתתפו 37 מדינות שייצגו מחזות שונים של שקספיר ב-37 שפות שונות. המחזה. ב - 2013, הוצגה ההצגה במדריד.    

תמונות מהצגה

סרטונים

"הסוחר מוונציה" ב"גלוב"

ביקורות

הבימה נוסע למערכה הבינלאומית בלונדון עם הצגה טובה מאוד.. יעקב כהן, בתפקיד שיילוק.. הופעתו בדמות שיילוק היא בעיני הישג מרשים. הוא מצליח לגרום לקהל ללכת עם הדמות, ולראות מה שהעלילה ­ במחזה ומחוצה לו ­ מעוללת לו. יש בו סוג מסוים של תמימות שמפצה על הרוע שהדמות של שיילוק מעוללת.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 15.05.2012

'הבימה מעלה גרסת קרנבל מרהיבה של אילן רונן לשקספיר עם יעקב כהן כשיילוק טבעי וצוות יוצרים נהדר.. אילן רונן הצליח להביא לידי ביטוי בהיר את העלילה באמצעות רעיונותיו הבימתיים, שרדפו אלה את אלה בקצב מצוין, שניצלו נכון כל מרכיב של ליצנות ושל דרמה שהטקסט סיפק לו'.

ynet 05.2012

"הבמאי אילן רונן וצוותו המוכשר השכילו להעמיד הפקה אנטיליגנטית ודינאמית, רעננה בפן החזותי שלה ומורכבת בהתייחסותה לטקסט, היוצרת היגד אמנותי חזק ומרשים, בלי לוותר על הפן הבעייתי של הצגת הכעס והרוע של שיילוק היהודי, אך מתוך הצדקה עמוקה למניעיו. מעל לכל מבליט רונן את היחסים המורכבים שבין הדמויות המשתנות ברגע מקורבנות למתעללים וחוזר חלילה. כולם קשורים זה לזה בחבלים סמויים המקבלים המחשה בימתית מפתיעה.

יעקב כהן מעניק לדמות הטראגית של שיילוק עוצמה בלתי רגילה וגם מחדד את העלבון וההשפלה שלו באמצעות השימוש המעודן במבטא המזרחי שלו. מלבדו בולטים אלון אופיר כאנטוניו היהיר, יוסף סוויד כבסאניו המניפולטיבי והילה פלדמן כפורציה החכמה.

שי בר יעקב. "ידיעות אחרונות". 21.05.2012